| anonim_4396 a întrebat:

Idei despre titluri a unor compuneri?
Profesoara mea ma tot inscrie la diferite concursuri de creatie si tot imi spune sa fac compuneri despre orice.
M-am plictisit deja de ideile comune ca „primavara ", „vara", „craciunul"...
Vreau ceva mai interesant. Am facut compuneri cu titlul „Viata in culori ", „Sa va povestesc despre Hristos" (in care vorbeau un om de stiinta si un religios), „O calatorie pe luna", „Pictez stelele" etc.
Acum m-am gandit la „Sfarsitul lumii". Alte idei?

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O zi a copiilor fara scoala

| lila36 a răspuns:

Animalul meu
o lume ciudata in care poti spune cum am scris eu despre o lume din pepeni fructul meu preferat
familia mea
in Franta cu prietena mea-imaginara
iti urez succes

| Tania79 a răspuns:

Lectura in viata mea
Http://temepentruscoala.blogspot.ro

| Aciu_Denisa_1995 a răspuns:

Pai ai putea alege ceva creativ
in asta te ajuta sa alegi un titlu care profesorii il adora
lumea povestilor
sau
sfarsitul toamnei aduce necazuri!
stelele aurite
prietenul imaginar
sau titluri care iti atrag privirea happy
sper ca te-am ajutat
succes big grin

| SăbzuckUhm a răspuns:

Eu am folosit titluri ca Jurnalul unui iresponsabil,un gand despre respect,Orasul de dincolo de lume,Zi de toamna acasa,,Viata de adolescent, In casa bunicilor,Eu si profesorii mei,Ideealuri,Orasul nostru in cuvinte,Spectacolul vietii, Eu,tu si ceilalti ca noi,(Schimbam raul, schimbam lumea),Am visat ca sunt un star,IdeeA care ar schimba lumea, Ce nu imi place la copilaria mea, Ispravile copilariei mele, "Intr-o zi voi imbatrini, voi muri, voi fii data uitari "... Sper ca te-am ajutat :X

| Alexandra53 a răspuns:

Uite aici niste titluri cu adevarat interesante...

Acvariul impresiilor
Casa copilariei
Lumea noptii
Ploaia sufletului meu
Dalbul amintirilor
sper ca iti plac!winking

| Donea_Alisia_1998 a răspuns:

,,Un inger pe pamant''
,,Poarta dinte prezent si trecut''
,, Ochi sufletului''
,, O fiinta minunata''
,, Un inger al copilariei''
,, Un regat alb''
,, Regatul de clestar''
Succes la concurs sper sa iti fie de ajutor si eu le folosesc pentru compunerile mele merg si eu la un concurs de genul si am facut si eu multe compuneri

| Alina_Ali_1980 a răspuns:

O zi de primavara
Hotelul Monstrilor

| madalina6800 a răspuns:

Buna... Sunt Măry.....Am câteva idei. Citestele:
Cele patru anotimpuri și legenda lor

Eu și culorile naturii

Povestea Crăciunului distrus

Perechile de ghetuțe și musafirul așteptat

Prietenia și ajutorul prietenilor