| oana1238105 a întrebat:

Imi dati niste titluri de compuneri despre primavara? Doar titlurile!

Răspuns Câştigător
| AmyAmaLyAAA a răspuns:

O ultima zi de placere,zana reinvierii,metamorfozele naturii in chip de primavara,o nopate de magie,si cu alte subiecte:padurea visurilor mele, sub tutela soarelui, 4 buchete de flori:anotimpurile,refugiu in padure,doar lumina si umbra,prietenia-o marfa de negasit, printre cetine de brad, lantul amintirilor...etc.

13 răspunsuri:
| kiss99 a răspuns:

-primavara
-primul ghiocel
-ghiocelul
-vestitorii primaverii
-vestitorul primaverii
-ghiocelul gingas
-o zi de primavara
-parfumul primaverii
-bruma de dimineata
-simtirea primaveri

| Dee0tzaA a răspuns:

Renasterea naturii
Prima etapa a verii
Inca un inceput...
O lupta castigata(intre iarna si vara)
Sper ca te-am ajutat

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Vine primavara, 3 zile de primavara,ultima noapte de primavara,o petala de primavara,ultima speranta de primavara,pasari si ghiocei,fetita primaverii, doar o ora de primavara, speranta unei flori si o dorinta a paulei de venire a primaverii.

| StaceyG a răspuns:

Depinde despre ce anume sunt compunerile, daca te-ai gandit deja la o tema anume pui cuvantul cheie al compunerii sau cuvantul care sugereaza despre ce e vorba...dar daca inca nu te-ai gandit despre cea anume sa scrii si pornesti totul de la titluri atunci uite cateva idei: Carnavalul viselor, inceput de primavara, refugiu intre stari, amintirile copilariei mele,inceputuri, oameni, printre oameni,ziua de azi, scrisoare spre nicaieri,masca, orasul umbrit de ganduri,vise de hartie, Vant dulce de primavara, baiatul necunoscut, razele jucause ale soarelui... sper sa-ti fie de folos

| Saya_1767 a răspuns:

Reinviere
Anotimpul reinvierii
Soarele in sfarsit a rasarit
Renasterea naturii
Anotimpul renasterii
Dulce primavara
Primavara te iubim

Sper ca te-am ajutat!

| Smk_3080 a răspuns:

Primavara,Vine vacanta,Plec la mare/tara, Pasarile, Chioceii sunt multe...

| Gabe4You a răspuns:

1. Vis de primavara
2. Mireasma primaverii
3. Vestitorii primaverii
4. Gingasa primavara
5. Vis reimplinit
6. Caldura inimii
7. Buchete de flori
8. Cirese de mai

Cam atat mi-au venit in minte, sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit frumoasa primavara sper ca te-am ajutat

| Alecsaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Zana Primaveri`!

| Clementina_Comandatu_1995 a răspuns:

Primavara in gradina mea
O zi in natura
fiica cea ma tanara
REnastere! Sper ca te-am ajutat

| ionela110 a răspuns:

Pastel de primavara,un simplu cuvant,cum canta marea, pestera infricosator, balul pomilor, doar lumina si umbra, inca un inceput, pastel de primavara si multe altele cred ca te-am ajutat

| deeuttza12 a răspuns:

Da
iti propun titlurile:
a venit primavara
o primavara de vis.

| Vulpe_Nastica_1977 a răspuns:

Mersi mult