| Elle_4308 a întrebat:

Ieri, la scoala am mers cu niste prietene in parc ca sa ne facem poze.Acolo erau si niste baieti care se holbau la noi(nu ii cunosteam)si mi s-a parut destul de ciudat. Oricum, am plecat spre casa si cei 3 baieti se tineau dupa noi. Apoi, o colega mai tupeista s-a intors si le-a spus "Nu aveti alta treaba", si unul zice "cu asa fete frumoase, cum sa avem alta treaba?". Aveau cam vreo 16-17 ani. Am intrat in autobuz, si unul vine langa noi si se holba la mine(eu sunt putin cam dezvoltata...cred ca au avut impresia ca sunt mai mare) si se uita la mine si la o alta femeie si isi pune mana in pantaloni.SIncer,m-am speriat foarte tare, tinand cont ca am mai avut de a face cu obsedati de astia si m-am panicat, am inceput sa plang si colegele mele mi-au zis "Cum sa plangi la asa un baiat "frumos"?

Voi cum ati fi reactionat in situatia mea? ce as putea sa fac? Acelui obsedat i se poate face ceva?

8 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

De ce sa plangi pentru asa ceva?straight face
Faceau si eu misto de voihappy sau poate erau mai obsedati.dar e varsta, e normal.nu te mai panica asa. Pur si simplu nu-i bagi in seama si gata. Mai ales daca erai cu mai multe persoane chiar nu aveai de ce sa-ti faci griji. Toate am trecut prin situatii de genul, pur si simplu uita-te in jos, fa-te ca nu-i vezi. Nu ii se poate face nimic! Vor exista mereu genul acesta de oamenihappy

| Schnitzel a răspuns:

Bai mi se pare normal sa te sperii. Nu sa plangi, dar daca esti sensibila te inteleg perfect sa te temi de idioti din astia. Daca se mai intampla[sper sa nu:*] tine-te dreapta, adica nu te lasa intimidata. Intr-o situatie din asta nu ai sa plangi, in alt caz il bruschezi pe obsedat si te arati foarte iritata ca sa vada ca nu are sanse[dar nu te enervezi prea taresii nu ii injuri pentru ca ii ambitioneaza sa se tina dupa tine]. Succes:*

| ZEU93 a răspuns:

Eu fiind baiat daca eram cu prietena il bateam acolo pe loc putea sa aiba si 25 de ani.

| Dreamer a răspuns:

Linisteste-te si fi indiferenta! Singura problema este ca traim in Romania iar acei baieti erau niste cocalari care nu stiu sa abordeze o fata. Aceste specimene o ard pe HaiCinci, joaca Cantar Straic si fac ...sex virtual in fata calculatorului, dar asta este...trebuie sa-i suportam ca este democratie. Data viitoare ar fi bine sa fiti insotite si de un prieten, nu neaparat iubit, poate ii pune putin la respect!

| aNdRa_6572 a răspuns:

Nu trebuie sa plangihee hee si mie mi s.a intamplatwinking asa sunt baietzi.n.ai ce sa le faci nu mai plange si uh din oricehee hee

| Oana4340 a răspuns:

Ei,da nici nu trebuie să plângi! Obsedaţi o să găseşti la tot pasul.Trebuie să nu îi bagi în seamă.Să te faci indiferentă!

Sper că te-am ajutatbig grin
O zi bună!

| Liviu a răspuns:

Si ce draga mea vrei sa zici ca...
Nu tear fii tentat sa afli ce are acolo?
Plina lumea de fete ca voilaughing
TImide timide dar ar lua`o putinel in gurita'
Sa fim seriosi vii si te vait aici pe TPU la lume ca vai vezi tu.
Se mangaia unu pe instrument si se uita la tineraised eyebrows

| Chrysk2 a răspuns:

Are dreptate liviu,vi si te plangi aici ca nu stiu cum,nu iti placea de el sau nu vrei prieten nu il baga in seama, dar sa plangi ca unu si-o mangaie si se uita la tine rolling on the floor
Lasa ca mai cresti si atunci iti vei dori sa se intample asta laughing, dar nu mai vor ei