| Lyss . a întrebat:

Am fost impreuna aproape o luna. El e genul de baiat care nu poate avea o relatie stabila. Il plac de 3 ani si am reusit in sfarsit sa-l fac si pe el sa ma placa. Vorbeam mereu. Pe mess, la telefon in fiecare noapte. Ieseam zilnic, ne intelegeam de minune. A plecat timp de o saptamana. Saptamana in care toti imi spuneau ca ma inseala, ca sta cu altele. Am preferat sa fiu optimista si sa cred ca totul e okai. Cand a venit imi parea distant, rece. A recunoscut ca m-a inselat, dar a negat ca ar fi ramas cu acea tipa. A zis ca luam o pauza. L-am intrebat daca totusi ramanem amici si a zis ca asta inseamna ca ne despartim si nu asta vrea. A zis ca vrea doar o pauza. O pauza in care sa se gandeasca la ce a facut. Mi-a dat impresia ca i-a parut rau. Mi-a zis face 2 face, nu pe mess, pentru ca stia cum as fi reactionat. Chiar a scapat cateva lacrimi si chiar credeam ca i-a parut rau. Azi insa, o colega l-a vazut cu tipa cu care m-a inselat. Se tineau de mana si mergeau in parc.
Acum nu stiu ce sa mai cred. Sunt constienta ca totul s-a terminat si ca am fost doar o "alta" la colectia lui. Totusi, m-a deranjat ca mi-a dat sperante, m-a facut sa cred ca-i pare rau si m-a mintit ca nu e cu ea.
Imi spun ca nu-mi pasa, dar nu mai suport. Nu stiu. Nu-mi pot da seama daca intr-adevar i-a parut sau nu rau. Catusi de putin. Ma gandesc cum de s-a injosit el sa planga in fata mea.
Vreau sa-l las in pace, sa nu mai am treaba cu el dar parca nu pot si cu cat incerc mai mult, cu atat vin mai multe lacrimi. Tipa e mai mica cu un an, iar eu si cu el suntem in acelasi liceu.
Stiu ca trebuie sa-l uit, dar nu stiu ce as putea face. Ce m-ar putea distrage? Ce-as putea sa fac sa nu ma mai gandesc mereu si mereu la asta?
Si mai ales. Sa incerc sa merg cu el in prima zi la liceu? Sau e mai bine s-o luam pe drumuri diferite?
Dau fundita celui mai bun raspuns si sper sa nu radeti de situatia mea.

6 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

1. e un mare prost daca a facut asta
2. gandeste-te ca nu numai tu suferi, asa o sa le faca si la aia cu care te inseala acum si la restul.
3. In nici un caz sa nu te mai combini cu el!
cautati un prieten, si nu-i fa scandal la fostul pentru ce a facut, lasa-l in pace, afiseazate cu iubitu nou in fata exului, daca ii pasa, n-are decat sa moara de ciuda, dar sa nu te lasi la nivelul lui. Nici nu mai vorbii cu el, mai mult rau iti faci. Uita de el, e un fraieroh go on
te pup:*

| Dan a răspuns:

Citeste aici si te vei bucura : http://clubulprietenilor.wordpress.com/ Si tu te vei bucura intr-o zi, toate la timpul lor! :)

| deea40 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa il uiti si faptul ca a plans in vata ta putea sa faca asta doar pentru a parea ca i pare rau. ori s-a prefacut ori tzinea la tine dar nu vrea sa te faca sa suferi pentru ca uh cat timp vei fi cu el nu vei fi fericita deoarece tea inshelat. sper ca te-am ajutat BAFTA. funda big grin?

| JuLien a răspuns:

ca sa nu te mai gandesti la asta fa-ti alt prieten.si dupa parerea mea nu ia parut rau mai deloc.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uital

| nick57 a răspuns:

Fata draga, nu fii trista, fiindca e pacat...Esti tanara, esti frumoasa si crede-ma, ai sa-l uiti repede.Tot ce trebuie sa faci este sa iesi cu prietenii, cu familia(pe care te poti baza oricand) si sa te uiti in oglinda, cand ti-e greu si sa-ti spui ca viata merge inainte si nu se opreste la un individ.Trebuie sa-ti spui, pe buna dreptate ca nu te-a meritat, daca intr-o saptamana a trecut rapid la alta. La varsta asta este firesc sa suferi, este varsta marilor pasiuni, insa trece si ai sa-ti dai seama ca a fost doar un foc de paie, care se stinge la fel de repede precum arde.Iti doresc multa sanatate, fericire si iti dau un sfat: Rade, intoarce-ti fata spre soare, respira adanc, umbla desculta prin iarba uda dimineata, imbratiseaza un copac, simte-i vibratia calma a vietii si ai sa vezi ca o sa vezi viata asa cum e.Frumoasa! Cu sau fara cineva anume. Cel mai important om pentu tine esti tu! All the best!