| NUUSTIU a întrebat:

Ii ignoram pe cei ce ne adora, ii adoram pe cei ce ne ignora, ii iubim pe cei ce ne ranesc, ii ranim pe cei e ne iubesc. Dc?

9 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Facem noi rau ca luam mereu extremele si/sau exceptiile. Sunt si alte feluri de oameni, care iubesc neconditionat, nu ranesc si se bucura sa afle ca sunt iubiti.
Asta este viata: cu bune si cu rele. Sunt si cazuri in care doi oameni se iubesc si o duc bine, iar ceea ce ai spus tu acolo sunt doar alte cazuri. Dar asta nu-nseamna ca viata s-a terminat atunci cand cineva te-a ignorat sau te-a ranit, ai iubit si nu ai primit iubire. Da, ne simtim tristi si parca nu mai are rost viata fara o persoana, dar trebuie sa invatam sa trecem peste.

| Alina0491 a răspuns:

Deoarece nu stim sa pretuim persoana de langa noi. si mereu ii dorim pe cei care nu pot fi ai nostri.

| traficanta a răspuns:

Cata dreptate.sigh

| FreakyFred a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi, oamenii. de asta unii oameni se intreaba daca iubirea adevarata chiar exista! viata noastra reprezinta un ciclu de incercari, de ratari, de compromisuri, de durere si de o vaga fericire! dar asta e, the show must go on!

| Sabina_1904 a răspuns:

Nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa suntem noi `...sad
nu toti.
sunt si exceptii`.
sunt oameni care n`au gresit niciodata` si iubesc ` si nu sunt iubiti`... ci persoana de langa ei sta langa ea doar din respect pentru dragostea lui/ei sau din milastraight face
e foarte trist. dar e realitatea.`sad
persoanele care ne ignora ne sunt mai dragi` suntem ` obijnutiti sa muncim sa ne bage in seama. ` si asta ne atrage din ce in ce mai mult.`si cand colo persoana aia` doar isi bate joc de noi si rade pe seama noastra` sad

| Razvan a răspuns:

Atunci cand esti adorat nu mai ai niciun interes sa adori. Cei care te ignora sunt oamenii intresanti. Ei merita castigati. N-am nevoie de oameni care sa ma aprobe ca papagalii ci de oameni care sa ma contrazica, sa imi arate caleawinking
Cei care ne ranesc merita iubiti. Ei sunt cei care au cea mai mare nevoie de iubire:oamenii care ataca pentru a nu fi atacati. Te uiti la ei, le vezi privirea plina de ura si daca ii iei de mana tremura.Cum sa nu iubesti sau sa ierti un asemenea om?oh go on

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu știm să apreciem.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care iubesc cu adevarat stiu cum sa fac sa nu ii raneasca pe alti... iar cei ce sunt doar iubisi sau care "iubesc" dar totusi nu le pasa de acea persoana.Deaceea sunt 2 categori de oameni. cei ce iubesc si sufera si cei ce sunt iubisi jh ranesc pur si simplu asta-i viata nu o alegem noi.destinul ne hotaraste soarta.viata e cruda, urita dar uneori merita traita