| ツツツ a întrebat:

"Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora... Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc".

Ati facut si voi asta vreodata? Sau inca o mai faceti? happy

Voua cum vi se pare acest status?

Răspuns Câştigător
| pinkystyleツ a răspuns:

Mi se pare foarte adevarat. Am facut si inca fac asta, deoarece poate inca nu stiu sa apreciez o persoana pentru ce este si plec cu,, gunoaiele dupa mine"..neh asta este viata.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi s-a potrivit doar intr-o singura situatie citatul acela, in rest nu prea e valabil in ceea ce ma priveste, fiindca tind sa ma implic foarte putin, indiferent de situatie si mi se spune ca par rece si indiferenta. Dar in situatia aceea chiar asa s-a intamplat, in sensul ca cineva isi dorea extrem de mult sa avem o relatie, iar eu deloc, dar in schimb, eu imi doream sa cunosc mai bine o alta persoana si eventual sa am o relatie cu aceea. In fine, mi-a trecut si lucrurile au revenit la normal, pana la urma.

| toxiclife a răspuns:

Depinde in functie de cat de trecut prin viata e cel care il citeste. Eu as zice ca atat timp cat stii ce e de capu tau si vezi fata reala a oamenilor si a lucrurilor nu o sa faci greseala asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare un fel de masochism sentimental.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexaaxc a răspuns:

Nu. Cum poti adora ceva ce nu iti oder amotive sa il adori fara sa numesti asta obsesie?
Ii ranim pe cei ce ne iubesc-ranim pe toata lumea, asta ii circumscrie si pe cai care au un gram de afectiune pentru noi si la randul lor ne ranesc si ei. Instincte, reflexe. Astea sunt generalizari, de fapt nici generalizari pentru ca se refera la niste cazuri izolate.
Pentru mine "filozofia" asta reciclata e supraapreciata. E ceva pseudodramatic dar mie nu imi inpira vreo emotie sau nu ma face sa tremur de sensibilitate si sa lacrimez. Pana la urma ce rost ar avea sa iti pui statusiri de genu? Intreb din curiozitate, oricum cuvintele or fi dramatice si puse in contexte siropoae dar faptele vorbesc.