| deea2sabau a întrebat:

"Ii ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora... Ii ranim pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne ranesc". Oare cum se face ca exact asa se intampla? mereu ne indragostim de persoanele nepotrivite si bineinteles suferim si suferim incat avem impresia ca nu vom trece niciodata peste.

4 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

De ce ai impresia că toată lumea face aşa?
Personal, îi ignor şi pe cei care mă adoră şi pe cei care mă ignoră. Şi nu ador pe nimeni.

Şi cine a zis citatul ala penibil pe care l-ai dat tu? Are vreun autor?

| CosminC86 a răspuns:

Nu-i adevarat, eu m-am indragostit acum 3 ani si sunt impreuna cu acea persoana si acum. Impartim orice, chiar si o raceala puternica.

| MrSoapte a răspuns:

2 poli, opusi...se atrag si, se electrocuteaza!

| dem0lat0r a răspuns:

Nu'i in totalitate adevarat. Toate astea se intampla deoarece dragostea nu tine cont de nimic happy Asta e singurul motiv. Ideea e ca orice experienta are un scop, si aceasta suferinta te va ajuta, te va invata sa apreciezi ce ai, si sa iubesti ce vei avea.