| Morena30 a întrebat:

De ce ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe cei ce ne ignora? De ce iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe cei ce ne iubesc?

7 răspunsuri:
| AlexyLuvvU a răspuns:

Pentru ca stim ca cei ce ne adora vor fi alaturi de noi mereu orice am face, oricat i-am ignora si i-am rani. Ii adoram / iubim pe cei ce ne ranesc pentru ca stim cu totii... ceea ce nu avem ne dorim din ce in ce mai mult

| moonY a răspuns:

Eşti tu mai sado-maso, aşa˛˛˛

| Lime a răspuns:

Pentru ca viata e dura si ne pune la incercare minut de minut sad.
E trist cand iubesti pe cineva si acel cineva nu simte nimic pentru tine, sau cand cineva te iubeste dar tu nu il poti ajuta cu nimic.(ok, ar fi o posibilitate, dar mai rar... mie mi s-ar parea ca mint daca as sta cu cineva pentru care nu simt nimic)

| JusTMeEmmY a răspuns:

Asa e omu:Se intampla odata,a doua oara mai rauwinking asa suntem noi,ne prefacem ca nu am vrut desi am vrutwinking rai,insensibili,naivi, cruzi etc, dar nu stim ce e cu adevarat importatnt...

| Adina45 a răspuns:

Pentru unii mandria este mai presus de toate nu poti sa te duci de ex:mama daca esti mandru nu ii vei spune un sincer te iubesc si poate ca cei ce te ranesc sunt mai tari ca tine si nu vrei sa fii mai prejos de ei eu asa cre ìd si sper ca ti-am rezolvat problema :*batting eyelashes happy :X

| MarVerde_8036 a răspuns:

Faza e ca noi oamenii suntem ciudati. Avem noi o mentalitate mai ciudata, anormala, nesimtita chiar!
Ii ignoram pe cei ce ne adora deoarece noua oamenilor nu ne plac persoanele care ne iubesc din prima si cu toata inima, nu ne satisface acest lucru, asta este in sinea noastra.
De ce ii adoram pe cei ce ne ignora? Pai pentru ca ne atrag persoanele care se lasa greu, care ne ignora!
Acelas lucru si la intrebarea "De ce iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe cei ce ne iubesc?"

| fgzsjhguk a răspuns:

Pai cei ce ne adora este ca un fel de ''poveste veche'' pentru noi si ne este cam indiferent, ne plictisim...si aspiram la lucruri noi si in caz ca ne ignora ne intrebam de ce si suntem foarte curiosi ce se intampla si intram mai mult in joc si cu cat suntem mai mult in joc incepem sa adoram acele persoane. noi iubim niste persoane iar in timp ne ranesc si ne doare pentru ca ii iubim si chiar daca ne ranesc foarte rau iubirea aceea veche a noastra tot nu dispare pentru ca ea este mai importanta si mai puternica decat orce si ii ranim pe cei care ii iubim pentru ca asa e iubirea fragila si greu de intretinut, ne chinuim prea mult sa nu facem ceva rau persoanei iubite si cu cat ne chinuim mai rau cu atat facem greseli cum ar fi sa muntim sau sa ascundem lucuri de acea persoana doar din simpla intentie de a o tine departe de lucuri urate sau periculoasa dar reusim sa o ranim prin faptele noastre...