| croissant a întrebat:

Imi de place de un baiat de la mine din klsa dar nu stiu ce sa fac.Se comporta frumos cu mine. ce as putea face ca sa si dea seama ca imi place de el?

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Da-i atentie,mai iesi in pauze cu el,vorbiti, afla ce ii place si spune-i si tu ceva legat de persoana ta, de interesele tale.Dar asta nu inseamna ca doar pentru ai place lui trebuie sa il minti si sa zici ca te intereseaza exact ce zice el.Trebuie sa fi tu.
Apoi sa nu fi exagerata.Incearca sa il faci sa simta prezenta ta dar sa nu ii iei aerul.
Incearca cu alti prieteni din clasa sa organizati o iesire, ceva de gen, sa va cunoasteti si afara din ambientul scolastic.