| TheGirl76 a întrebat:

Buna happy
imi place de un baiat, si nu stiu cum sa ii spun adevarul este ca se comporta foarte frumos cu mine ma baga in seama des, si cand ma uit la el zambeste la mine! Inafara de asta, inseamna ca ma place prin gesturile lor? Va rog funda!

Răspuns Câştigător
| Maddiex3 a răspuns:

Eu spun cel mai bine este sa-l astepti pe el sa faca primul pas, decat sa te faci de ras. Eu l-am asteptat pe fostul 1 an ca sa-mi spuna un " te plac de cand te-am vazut". ^.^

12 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Cel mai simplu e sa-l chemi intr-o seara intr-un pub sau restaurant sau ce frecventati voi mai des. Cel mai usor scapi de inhibitii intr-un astfel de loc unde in general realizezi apoi foarte bine inspre ce duc lucrurile.

| Love4Music a răspuns:

Da asa cred.
Fi directa spune-i ca iti place de elhappy

| TheGirl76 explică (pentru Love4Music):

Mersi de sfat! O sa mai astept si alte sugestii :*

| Jijell a răspuns:

Daca zambeste "ca un idiot", adica un zambet sincer, fara sa se ascunda de cei din jur, 100% te place. Nu de alta, asa fac si eu cand imi place o fata.

Da-te in vorba cu el. Daca aveti subiecte comune si va face placere sa vorbiti si sa fiti impreuna, de ce sa nu faci tu primul pas? Rau nu are ce sa fie, baietii nu sunt chiar asa greu de citit, in afara de situatia in care chiar vor sa va faca nasoale, si sper sa nu dai de asta vreodata.

Succes.

| Maddiex3 a răspuns:

Nu te lua dupa Love4Music. Sa nu faci greseala sa-i spui ca il placi! El trebuie sa faca primul pas, ca sa te asiguri ca te place intr-adevar si nu ca te considera ca o amica, ca daca i-ai spune ca-l placi, te-ai face de ras daca el ti-ar spune ca nu te place.

| TheGirl76 explică (pentru Maddiex3):

Exact asta mi-a fost teama intotdeauna la un baiat. El poate face orice gest frumos dar nu poti fii sigura niciodata daca te place cu adevarat si daca ii vei spune sigur te vei face de RAS! sad Asta este problema

| Maddiex3 a răspuns (pentru TheGirl76):

Eu spun cel mai bine este sa-l astepti pe el sa faca primul pas, decat sa te faci de ras. Eu l-am asteptat pe fostul 1 an ca sa-mi spuna un " te plac de cand te-am vazut". ^.^

| MerVeilleuX a răspuns:

Nu-i spune că-l placi. Mai bine vorbeşti cu un prieten de-al lui să-l întrebe dacă te place, să fi sigură. happy

| scalaru a răspuns:

Ce dracu, numa baietii sa mearga la fete. Mergi si spune-i acum sau o sa plangi cand il vezi cu alta

| MaryaDelya a răspuns:

Buna! Da, da dovada de un baiat cu gesturi foarte frumoase (pentru o fata) In zilele de astazi baietii sunt putin magarihee hee! Stai linistita nu va trece mult timp si va vorbi cu tine:X

| lovefriends2046 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. O data chiar ii placea de mine dar o data m-am inselat si imi zambea doar pentru ca vroia sa fim amici. Asteapta sa vezi, poate daca te place va face el primul pas! Sper ca te-am ajutat! :')

| FroZeN8 a răspuns:

Prin gesturile lui, ar putea sa te simpatizele happy Sau poate exista acolo putine sentimente pentru tine :X Cel mai bine ar fi sa mai astepti putinwinking Asteapta sa faca el primul pas pentru ca s-ar putea sa te faci putin de ras ca fiinda FATA, sa il intrebi tu daca te place si el sa iti spuna NU. Asta este doar o parere de-a mea, restul faci cum crezi tu! Sper ca te-am ajutat :* Fundita?

| DarkRider775 a răspuns:

Maddiex te-ai gandit ca poate asta e si motivul pentru care nu el ii zice ei asta, cunosc destul de multi baieti, printre care si eu, care nu spun unei fete in fata asta doar ca sa nu primeasca un NU si sa ii faca de ras fata.