| Anonim2132432 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste povesti de groaza? Mersi.Dau funda celei mai bune! happy

Răspuns Câştigător
| 12AA a răspuns:

Nu e de groaza, dar mă plictiseam : isabella se mutase de curand in alt oras. la inceput colegi ei de clasa cei noi se comportat frumos cu ea dar apoi s-au indepartat. Mai era prietena doar cu un baiat foarte misterios pe nume Antonio pe acesta il interesau fantomele. isabella era interesata de aceleasi lucruri si au incercat sa dezlege un vechi blestem care sa trezesca la viata o fantoma. au incercat mult dar dupa o saptamana incepeu sa isi piarda sperantele dar cand se asteptau cel mai putin o luma orbitoare s-a provocat.isabella s-a speriat si a plecat. antonio s-a duca dar ea nu a vrut sa mai ramana. ea s-a dus acasa. in miezul noptii s-a auzit cineva batand in gem. isabella s-a dat jos din pat si a dat perdeaua la o partea o pata de sange era lasata.
in dimineata urmatoare s-a dus la Antonio si i-a zis ce a patit. Antonio nu a crezut-o iar isabella a vrut sa ii dovedeasca. in acea sera tot la miezul nopti a stat si a incercat sa faca poze pata de sange a aparut iar dar nimic nu se vedea, nu avea cum sa ii dovedeasca lui Antonio ca a vazut cu adevarat ceva asa ca a fotografiat pata si a stat pana de dimineata. La prima raza de soare pata de sange disparea.
cu fiecare zi isabella vroia sa stie ce sa intampla din ce in ce mai mult.
in cele din urma antonio a crezut-o pe isabella si au incercat sa face iar blestemul inchideri ei dar nu au reusit.in fiecare noapte fantoma venea la geam dar in ultimele doua seri la fereastra era pata de sange dar aceasta semana cu o fata de om. langa aceasta era o sageta indreptata in jos. fata a vrut sa vada ce e cu sageata asa ca a coborat. in sufragerie langa masa se vedea ceva. s-a dus sa vada ce e si cand s-a uiatat era bunicul ei. ea a luat telefonul si l-a sunat Antonio si i-a zis. isabella era speriata si a crezut ca nu e adevarat si s-a dus inapoi sa se culce.
Dimineata cand s-a trezit direct acolo dar nimic nu mai era.
fata s-a dus la antonio acasa dar simtea ca e urmarita de cineva cand s-a uitat in spate nu era nimeni.
dar fantomo o urmarea. antonio statea intro casa pe o strada intunecata. pe unde mergea isabella erau oameni pe jos si spanzurati. cand a ajuns la antonio i-an zis. acestia au stat inca o saptamana si au reusit sa inchida iar fantoma. in acea seara pe geamul fetei era scgisc cu sange,, O sa revin ''. si pe geamul lui antonio scria acelasi lucru.
si asa se termina povestea mea.

2 răspunsuri:
| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Vrei sa te sperii? Uită-te la " The conjuring" sau "Evil dead". Dacă te uiți, fă-o noaptea.

| ElSwe3R a răspuns:

Intr-o seara de vara, eu cu prietenii mei ne plictiseam de moarte, noi stateam foarte aproape de cimitir si ne-am hotarat sa spunem povesti de groaza, dar nu oriunde ci in cimitir. Fiind intuneric afara si luminile stinse pe strada era si mai misto, pentru k in felul asta ne speriam unii pe altii mai rau.
Am Inceput sa povestim... dupa un timp se sparge grupul, mai ramaseseram numai 15 copii din 30, fiindca nu mai stiam nici o poveste ne-am gandit sa jucam ascunselea, deodata o prietena vede in spatele meu niste maini infioratoare albe, va dati seama k toti au zis ca e nebuna si nimeni nu a crezut-o. Noi linistiti am inceput sa ne jucam dar ni se facuse frica, pe la ora 1 ne-am hotarat sa mergem acasa eu am ramas la verisioara mea peste noapte. Deodata ea se uita inspre cimitir si imi spune ca a vazut ceva deasupra bancii unde am stat si am povestit.

Era o creatura alba imbracata foarte elegant, ca si cum s-ar fi dus la o nunta, noi intoarcem capul neinteresati dar cand ne uitam a doua oara nu mai era, atunci am inceput sa ne speriem, verisoara mea isi aminteste ceea ce a vazut in spatele meu. Mainile acelei creaturi semanau cu ale omului din cimitir.

A doua zi ii spunem bunicii noastre ceea ce am vazut in cimitir si in spatele meu si a spus ca pe banca pe care am stat si am povestit noi a fost omorat un om care urma in acea seara sa se insoare dar venise la mama lui la mormant care murise in urma cu doi ani.