| LanguageMaster a întrebat:

La facultate, dacă nu înțelegi ceva, poți să-i trimiți mail la profesor?

6 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

E bine sa-i trimiti doar pentru lucruri importante. Daca nu intelegi ceva, intreaba la curs sau intreaba colegii. Sau citeste cartea. Nu tuturor le place sa fie deranjati.

| Adry05 a răspuns:

Da, normal. sau fiecare prof are o anumită zi și oră când poate fi consultat la cabinet. ori poți după un curs

| Katie1356 a răspuns:

Intreaba intai colegii, nu trebuie sa-l deranjezi chiar pentru orice. Daca nu poate nimeni sa te ajute, apeleaza la profesor pana la urma.

| aXy99 a răspuns:

Nu. Nu ii trimiti mail pentru atata tot. Astepti pana la cursul viitor si il intrebi inainte sa inceapa sau in pauza. Ori cand se termina, la final, dar nu il suni sau ii dai mail pentru atata tot.

| Viorel703 a răspuns:

Cel mai bine e să întrebi în clasă dar dacă nu apuci, trimite-i un mail.

| Andreeush a răspuns:

Corect ar fi să îl întrebi în clasă ce nu înțelegi.