| Monyyyyy a întrebat:

La poze de diploma nu trebuie in camasa albă?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poza de diplomă va rămâne pe acest act oficial și te va reprezenta ori de câte ori o vei prezenta celor interesați, care te vor judeca și după cum apari în acea poză. Astfel, o ținută standard, cu costum, cravată și cămașă de culoare care să contrasteze cu costumul, ca să iasă în evidență este preferabilă.
Astfel, la un costum complet alb, poate vei pune o cămasă de altă culoare decât costumul, ca să iasă în evidență, dar nu una de culoare neagră, ceva de genul Al Capone, sau membru al clanului X.

| Monyyyyy explică (pentru sadrian46):

Eu ma duc cu una maro nu avem costum.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Absolut nimanui nu o sa ii pese de poza de pe diploma

| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie neapărat cămașă albă, poți să te îmbraci cum vrei.

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde. De ex cand am facut poza pentru buletin, aveam o bluza alba, parul blond si fundul era alb. Mi-a dat ceva sa pun pe mine pentru ca era totul prea alb si paream stearsa.
La poza de la scoala stiu ca se aduce de obicei fundal albastru sau colorat. In cazul asta poti si camasa alba. Dar daca fundalul e alb zic sa iti iei ceva colorat.

| aXy99 a răspuns (pentru Bondarel99):

Ce cauta fundul in poza de buletin? rolling on the floor)

| Bondarel99 a răspuns (pentru aXy99):

Eee cred ca se intelege ce am vrut sa scriu laughing

| IoanaRoman09 a răspuns:

De preferat fuxia, deci te rog frumos.

| aXy99 a răspuns (pentru Bondarel99):

Prima oara cand am citit chiar nu mi-am dat seama laughing

| aXy99 a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Cu un fundal alb, ar merge o camasa fuxia.