| SunshineSunrise a întrebat:

La teza am avut subiect de bac. La subiectul 3 mi-a picat o poezie traditionalista. Dacă am inversat din greșeală versurile am zis în prima parte se întâmpla nu știu ce dar asta de fapt se întâmplă în a 2 a parte îmi scade tot? Nu îmi punctează nimic? Eu am scris corect dar am inversat niște chestii din greșeală.

Răspuns Câştigător
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Normal și de drept îți punctează daca ai scris numărul de cuvinte, iar după asta o citește si vede cat e scris corect. La romana nu e ca si la matematica, adică ai facut corect exercițiul si ți-l punctează, la romana e diferit, trebuie sa compui, sa scrii corect si mai multe! De depunctat te va depuncta ca ai scris prima parte si De fapt era a doua, dar vei vedea cu cat! Pupici