| Gabrieljokio a întrebat:

Azi am dat evaluarea naționala la matematica și vreau sa știu dacă încercările se punctează sau dacă se punctează ca am făcut desenul la subiectul III

1 răspuns:
| crud a răspuns:

Desenul se puncteaza (daca e facut corect), daca ai scris o formula adecvata rezolvarii -se puncteaza. Nu stiu la ce te referi cand spui "incercari". Daca incercarile sunt pe foaia de examen, se puncteza tot ce e corect in ele, conform baremului de corectare.