| p3rnut4pufo4s412 a întrebat:

Sunt curios de punctajul la bac, azi am avut proba scriaa la fizica si am uitat sa scriu un exercitiu de pe ciorna de vreo 10-12 pct. si din cauza lui nu stiu daca imi iese media, vreau sa stiu daca la subiectu 1, cel cu grila, sunt 3 exercitii care nu am stiut sa le rezolv dar am scris formulele care trebuiau adica 3 formule, iar daca se puncteaza pot trece cu 51sau 53, acum fara punctele alea 3 imi iese la sigur minim 48 de pct si maxim 50 si vreau sa stiu daca se puncteaza si formulele de la s 1 chiar daca n am dat răspunsul corect, si sa va zic de ce iau 48 sau 50, pai la un exercitiu care are 3 puncte de la s2, am scris mai mult de cat trebuia adica am scris formula am dat si raspunsu dar am mai aflat ceva adica la inceput nu mi am dat seama ce mi cere si am crezut ca mi cere rezistivitatea (ro) si trebuia sa calculez Rserie nu rezistivitatea, iar ca sa afllu rezistivitatea am avut norocul sa mi trebuiasca Rserie si l am facut bine am scris formula si mi-a dat si raspunsul corect iar acum nu stiu daca imi da 3 pct sau imi scade 1 pct si mi puncteaza doar formula care era 2 puncte. in fine vreau sa stiu daca puncteaza formulele la s1(grila) unde am araat la fiecare excum se rezolva si daca puncteaza formulele chiar daca am dat raspunsul gresit (greseala de calcul), dau funda

1 răspuns:
| Mayar a răspuns:

La grile stiu ca nu se ia in calcul ce formule ai scris acolo, ci efectiv daca ai ales sau nu varianta corecta.