| RaVuL a întrebat:

M-am batut cu cineva si am dat gresit cu pumnu' iar acum mi-am sucit degetul mic si mi s-a umflat si ma doare. Ce sa fac sa imi treaca durerea si sa se dezumfle mana?

5 răspunsuri:
| Andreea_3136 a răspuns:

Gheata... intotdeauna la lovituri imedat se pune gheata!winking

| Vyktor_6375 a răspuns:

Raul urâtă faza. Există două posibilități. Dacă e sucit cum spui atunci pune compresă cu gheață pisată. Dacă în două zile nu se dezumflă deloc fă-ți un film la mână la spital pentru că este posibil să ai o fractură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui gheata si mergi la doctor neaparat, am un coleg in aceeasi situatie si a fost nevoit sa mearga la doctor pentru ca se amplifica durerea tot mai mult

| Broadband a răspuns:

Du-te si mai dai una...
pune ceva rece pe mana, gheata...

| Skylar a răspuns:

Implicand ca ti s-a sucit degetu mic cand ai dat un pumn...ce dracu'.te plangi ca ti-ai sucit degetelu? rolling on the floor