| Avadan_Alex_2002 a întrebat:

Salut.Miam slantit degetul mare de la mana dreapta, nu este umflat dar ma doare foarte tare cand il misc.Ce pot face sa imi treaca cat mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca te-ai grabit cand ai scris si ti-a iesit altceva...
Ti-ai scrantit degetelul?
Pune gheata/comprese reci.
Daca nu trece, adreseaza-te medicului ori direct la urgenta!
O zi buna happy

| K0sti a răspuns:

Miam slantit? Ce e aia?

| Salontanul a răspuns (pentru K0sti):

Cand isi ia ceva precis scrie "miau" ca pisica. Si aici "Miam".

| K0sti a răspuns (pentru Salontanul):

happy