| Laurretta a întrebat:

Astazi o colega mi-a sucit degetele de la mana dreapta si degetul inelar s-a umflat si nu-l pot misca, ma doare foarte tare si in palma in imprejutul venei este vanat. este posibil sa fie rupt sau doar sclantit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dvmasster1 a răspuns:

Nu este rupt, pune oțet cu miere într-un batic sau un prosop și înfășoară în jurul locului unde te doare.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te la directorul scolii si spune-i ce ti-a facut nesimtita aia apoi sa o exmatriculeze sau sa-i scada nota la purtare si asa stii ca si-a meritat pedeapsa dupa evenimentul neplacut care ti l-a facut.

| Laurretta explică (pentru mgtow):

Da, problema este ca si eu dat in ea si erau si colegi de clasa. in plus ea este minora si eu nu. poate sa ma denute.

| 23partyboy a răspuns:

Probabil e o luxatie,mergi la urgente, nu te costa nimic acolo, iti vor face o radiograf sa vada exact ce ii si iti vor pune o atela ghipsata 10 zile, in plus iti vor da ceva ains

| eandopuncttk a răspuns:

Nu ai treaba... maine cand te duci la scoala ii rupi si tu ceva colegei (de preferat gâtul)

| crmr a răspuns:

Cred ca scrantit dar daca nu trece in o saptamana rupt dar oricum se vindeca

| d0pex a răspuns:

Important mergi la ortopedie de urgenta iti va pune degetul in atela dupa 2-4 saptamani iti revii

Răspuns utilizator avertizat
| nikolete13 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fe dar mama mi-a zis ca nu am nimic si ca o sa treaca si dupa o saptamana m-i s-a invinetit si a fost la doctor si mi-l bagat in ghips