| andreea_7833 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog cu cateva informatii? Ce inseamna creatie, a crea, creator, creativitate. dau funda celui care le explica cel mai bine si cel mai frumos.va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| FallenAngelM a răspuns:

Creatie-Acțiunea de a crea opere artistice, științifice etc/ acțiunea de a crea; produs al muncii creatoare; lucru/ interpretare originală, reușită a unui rol într-o piesă sau într-un film/
A face ceva ce nu exista înainte; a întemeia, a produce, a înființa; a organiza. ♦ A inventa, a născoci; a concepe, a compune o operă literară, o bucată muzicală etc
A face, a produce, a înființa./ A inventa, a concepe

Te-ai lamurit? big grin Sper ca da!