| anonim_4396 a întrebat:

De ce si-ar distruge un Creator propria creatie? thinking

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru a crea una o creatie mai evoluatahee hee

April
| April a răspuns:

Nu Creatorul vrea sa-si distruga creatia ci creatia se autodistruge; Creatorul si-a inzestrat creatia cu libertatea dea alege asa incat nu e de vina in niciun caz daca Creatura insasi alege sa se autudistruga.

| Silvia a răspuns:

Pentru ca nu ii place cum a iesitbig grin.

| Flav a răspuns:

Evitand tenta religioasa a intrebarii ( fiindca ai scris cuvantul creator cu majuscula ) : pentru ca si pasiunile imbatranesc.

| anad a răspuns:

Isi da seama ca nu i-a iesit ceea ce a dorit de la inceput, ii este inutila aceasta creatie si probabil se gandeste sa incerce din nou.

| gigiro a răspuns:

Draga strivitorule, ce te miri asa, si tu folosesti menghina, deci esti agresiv, dar nu criminal. Tu umbli cu metafore cu noi, nu stiu eu ce probleme ai tu cu parintii, dar cred ca tu esti cel care vrea sa nu inteleaga. Ceva e putred in Danemarca! Spune-ne o data concret ce si cum, ca sa intelegem, de ce simti ca vor sa te distruga? Nu te lasa sa te casatoresti cu persoana iubita, te dezmostenesc, esti gay?

| OanaG a răspuns:

De ciuda, furielaughing

Oricum ar fi tampit sa faca asta, dupa ce a muncit atat big grin

| arrriadna a răspuns:

Am auzit de un Creator, un Demiurg, de fapt, care s-a gandit ca e plictisitor sa stii totul. Si a dat creatiilor lui libera alegere, constiinta, gandire. Dar cum creatiile erau cam neevoluate la momentul povestirii si constiinta a degenerat in orgoliu, iata creatiile impartite in tabere si distrugandu-se reciproc si impreuna distrugand ansamblul. Creatorul cauta solutii. searching. searching...

| mariaw a răspuns:

De obicei de nervi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este un lucru recomandat, deoarece a pierdut din timp, si-a folosit imaginatia si a pus suflet in a o realiza. Dar daca decurge la astfel de lucru, inseamna ca mai cauta inca un fel de perfectiune sau vrea tot ce-i mai bun de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce s-a raspuns dintr-un punct de verede, acum putem spune si din alt punct de vedere. De exempu daca creeaza ceva ce se poate dovedi a fi si o arma extrem de distructiva. Ar fi o explicatie plauzibila nu?winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din prea multa dragoste!