| SuperSaiyan4 a întrebat:

Media pe semestru la toate materiile se rotunjeste?

19 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Nu.

| GrimReapper a răspuns:

Da.Cea anuala nu se rotunjeste.laughing

| SuperSaiyan4 explică (pentru GrimReapper):

Asa stiam si eu, dar este cine a raspuns ca nu.

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Media fiecarei materii in parte se rotunjeste, media semestriala nu.

| GrimReapper a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Cel ce a raspuns cu nu nu stie.Mie mi s-au rotunjitv ca ale mele s-au incheiat si stiu mai bine.

| aura36 a răspuns:

Nu.deoarcece, se face medie cu cealalta medie de pe semestrul 2 si iti iese o medie (ex: 9.83) pe tot anul, si la sfarsitul clasei a 8-a se face media tuturor medilor (ex:9.78) pe baza caruia intri la liceu... si daca s-ar rotunji, nu ne-am da seama care medie este mai buna si care mai proasta

| SuperSaiyan4 explică (pentru GrimReapper):

Da nu media la o materie, toata media de pe semestru.

| aura36 a răspuns:

Funda? avand in vedere ca am fost cea mai explicita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceu si profil. La mine nu se rotunjea nimic. De exemplu, daca la matematica aveam 9, 56, atat imi ramanea. La alte licee nu era asa.

| GrimReapper a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Aaaaa aia nu

| raluanna a răspuns:

Nu, nu se rotunjeste crying

| aura36 a răspuns:

N-are cum...si mie mi s-au incheiat si NU SE ROTUNJESC

| G-Power_Dorina_1994 a răspuns:

Da!

Funda!

| AlleAlllexandra a răspuns:

Nu,in nici un caz.

| YoungHomie a răspuns:

Nu se rotunjesc mediile de pe primul si al doilea semestru! decat atunci cand faci media dintre ele. la cea anuala daca ai 8, 50 sau 9, 50 asa ramane!

| XxR0botzelXx a răspuns:

Nu.uite un exemplu: sa zicem ca ai media la matematica 9, 65. 9, 65 se transforma in 10..adica se rotunjeste. Media semestriala nu se rotunjeste..adica sa zicem ca ai 4 medii de 9, si restul de zece.le aduni, imparti la cate medii sunt, si daca da 9, 85, nu se mai rotunjeste.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioonela a răspuns:

Nu. Media pe semestru la toate materiile nu se rotunjeste.Se rotunjeste media la fiecare materie in parte(de ex la mate ai media8, 50 si se rotunjeste la 9). Sper ca te-am ajutat. Succes!

| Nevermind999 a răspuns:

As vrea eu.laughing