| SuperSaiyan4 a întrebat:

Media pe semestru la toate materiile se rotunjeste?

19 răspunsuri:
| YoungHomie a răspuns:

Nu se rotunjesc mediile de pe primul si al doilea semestru! decat atunci cand faci media dintre ele. la cea anuala daca ai 8, 50 sau 9, 50 asa ramane!

Răspuns utilizator avertizat
| Ioonela a răspuns:

Nu. Media pe semestru la toate materiile nu se rotunjeste.Se rotunjeste media la fiecare materie in parte(de ex la mate ai media8, 50 si se rotunjeste la 9). Sper ca te-am ajutat. Succes!

| WhiteLife a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de liceu si profil. La mine nu se rotunjea nimic. De exemplu, daca la matematica aveam 9, 56, atat imi ramanea. La alte licee nu era asa.

| GrimReapper a răspuns:

Da.Cea anuala nu se rotunjeste.laughing

| SuperSaiyan4 explică (pentru GrimReapper):

Asa stiam si eu, dar este cine a raspuns ca nu.

| GrimReapper a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Cel ce a raspuns cu nu nu stie.Mie mi s-au rotunjitv ca ale mele s-au incheiat si stiu mai bine.

| SuperSaiyan4 explică (pentru GrimReapper):

Da nu media la o materie, toata media de pe semestru.

| GrimReapper a răspuns (pentru SuperSaiyan4):

Aaaaa aia nu

| AlleAlllexandra a răspuns:

Nu,in nici un caz.

| aura36 a răspuns:

Nu.deoarcece, se face medie cu cealalta medie de pe semestrul 2 si iti iese o medie (ex: 9.83) pe tot anul, si la sfarsitul clasei a 8-a se face media tuturor medilor (ex:9.78) pe baza caruia intri la liceu... si daca s-ar rotunji, nu ne-am da seama care medie este mai buna si care mai proasta

| aura36 a răspuns:

Funda? avand in vedere ca am fost cea mai explicita...

| aura36 a răspuns:

N-are cum...si mie mi s-au incheiat si NU SE ROTUNJESC

| XxR0botzelXx a răspuns:

Nu.uite un exemplu: sa zicem ca ai media la matematica 9, 65. 9, 65 se transforma in 10..adica se rotunjeste. Media semestriala nu se rotunjeste..adica sa zicem ca ai 4 medii de 9, si restul de zece.le aduni, imparti la cate medii sunt, si daca da 9, 85, nu se mai rotunjeste.

| Nevermind999 a răspuns:

As vrea eu.laughing

| G-Power_Dorina_1994 a răspuns:

Da!

Funda!

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Media fiecarei materii in parte se rotunjeste, media semestriala nu.

| raluanna a răspuns:

Nu, nu se rotunjeste crying