| MartinPope a întrebat:

Merita sa te duci in alt oras sa faci facultatea? Ai o viata de student mult mai distractiva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca parintii au venituri foarte mari si te pot sustine in facultate si iti dau si de distractie.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la facultate cu gândul să te distrezi? Mai bine mergi la munca si te distrezi pe banii tai ca tot la munca vei ajunge.

| Eireann a răspuns:

In centrele universitare mari cum ar fi Cluj, Iasi, Timisoara sunt mai multe activitati pentru studenti. Da, facultatea e pentru invatat dar un pic de distractie nu strica. Cat despre bani, costa destul de mult sa te tina ai tai in alt oras. Ai mei m-au tinut 6 ani si nu le-a fost usor dar sunt singura la parinti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te poți distra mai ușor decât la mama acasă, că nu te întreabă nimeni la ce oră te-ai întors. Dar ceea ce este mai important este că înveți să te gospodărești singur, să devii responsabil.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine iti vezi de facultate. Daca o tii doar in distractii, e jale pentru tine. Vei avea restanțe la greu.

| BilaRomânească a răspuns:

Dacă este vorba de un oraș mare atunci da. Dacă vrei viața de student adevărată este obligatoriu să stai la cămin.

| Adry05 a răspuns:

Chiar da mai ales dacă stai la cămin