| anonim2222222 a întrebat:

Mi-a dat doamna profesoara de lb romana:redactati o compunere in care sa povestiti o intamplare din experienta voastra asemanatoare cu cea din textul"Bivolul si cotofana" de G. Toparceanu...cum as putea sa o fac? FUNDA! vreau rasp. urgent.va implooorr! sau macar un site pe care sa o gasesc.va >imploooorr!cryingsad:crying

Răspuns Câştigător
| An0nYmA a răspuns:

Fabula 'bivolul si cotofana' se refera la oamenii profitori! poti sa spui ca ai trecut printr-o perioada in care 'o persoana' a profitat de tine sau de altcineva si tu ai vazut si nu ai urmat acest exemplu.autorul isi exprima atitudinea critica fata de profitori, care doresc sa se bucure de avantaje fara sa munceasca! FUNDA?