| αғғιхoιd a întrebat:

Mi se vede desktopul mai mik. In dreapta este o dunga neagra verticala. Ce sa fac sa am iar desktopul la normal. Dau fundita :*

4 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Umblii in meniul de la monitor...

| ladyinblack_5019 a răspuns:

Clic dreapta pe ecran->properties->appearance si mareste rezolutia

| Bee123 a răspuns:

Umbla la "Control Pannel" - "Display' - "Desktop" (acolo iti schimbi imaginea de fundal) - iar apoi du-te la " Settings" si acolo vei gasi o rubrica : "Screen resolution" care variaza (daca vrei ca desktopul tau sa fie mai mic,pune-o la 1024 x 768 pixels,cu cat te vei duce in dreapta pe acel interval cu atat vei micsora.Apoi dai click pe "Apply" si pe "Ok". Succes !

| αғғιхoιd explică:

ladyinblack cum sa maresc rezolutia?