| 3xp3rtu a întrebat:

Am un televizor Sony lcd. Asta seară ma uitam pe Netflix totul normal iar cand am iesit ecranul are o dunga neagra verticala cu o linie rosie pe mijloc iar imaginea este impinsa de catre aceasta. Am incercat sa schimb rezoluția sau orice alta chestie dar nimic. Chestia se poate remedia sau e ceva defectiune de la televizor?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu ai specificat daca e numai din Netflix
insa mie imi suna a problema de lcd... lcd-ul are niste contacte pe margini, care daca nu mai fac, concact cum trebuie, asa apare, dunga pe mijlocul ecranului

asa ca service/garantie... imi pare rau

| VirtualWorld a răspuns:

Încearcă să dai un reset la contul de Netflix, poate a mai umblat cineva la setări și ti-a schimbat culorile ecranului, sau dacă nu Scoate-l din priza si bagă-l din nou.