| TeoPT a întrebat:

Nu stiu, poate ca fac asta din plictiseala, dar vreau sa pun niste intrebari de cultura generala. Sa fac in asa fel incat sa nu le gasiti raspunsul prea usor pe Internet. E cam in zadar, pe Internet se poate gasi orice. In fine.
Aceasta o sa fie prima intrebare. Incepand cu a doua intrebare nu mai folosesc cuvantul "funda" deoarece se subintelege.

In fine.

Care este cel mai mare satelit din Sistemul Solar? De care planeta apartine?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Cel mai mare satelit din Sistemul Solar se numeste Ganymede si este satelitul lui Jupiter.

De-abia astept urmatoarele tale intrebari!

5 răspunsuri:
| B3stgirl a răspuns:

Neptun are cel mai mare satelit, Triton.

| Lora a răspuns:

Jupiter care apatine planetei Marte

| anss23 a răspuns:

Nu stiu si mi-e lene sa caut pe net.

| pwp a răspuns:

Ganymede

| manke a răspuns:

Uite un site interesant: http://www.poftim-cultura.ro/