| ionu0k9 a întrebat:

O sa plec 3 zile in ungaria si vreau sa stiu dac aminutele incluse intr-o optiune de ex alea nationale si internationale sunt valabile adica sa sun din ungria in romania s epoate sau doar cu centiu funda.

Răspuns Câştigător
| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Ca sa poti comunica din strainatate in tara iti trebuie roaming. Daca nu ai asa ceva, nu poti nici sa apelezi, nici sa trimiti mesaje. Daca ai, poti folosi minutele pe care le ai. Insa daca te suna cineva din Romania acolo mai bine inchizi si suni tu pentru ca cel care suna va plati normal, dar tu vei plati in plus, pentru ca acea persoana suna pe un numar din Romania si nu are de unde sa stie ca esti in afara tarii.
Funda?