| Sapphire a întrebat:

Pentru fumatori: Cum au aflat parintii vostri ca fumati si cum au reactionat?

35 răspunsuri:
| Stanciu_Elena_1995 a răspuns:

Hey eu am 12 ani mai am putin si fac 13 povestea:
Aveam vreo 10 ani si am gasit o tigara am zis ba hai sa incerc sa vad cum e dar n-am tras si am aruncat-o dupa acum vreo 4 zile a venit o prietena de a lui soramea si fuma si dupa ce a plecat tata fiind fumator avea tigari am luat una si am tras ca eram foarte curioasa sa vad cum e dar noroc ca nu au aflat

| iuliacatalina a răspuns:

Pai simplu fumez din vara asta(2011)si o saptamana doua mergea de minune pana au inceput sa afle vecinii dupa care au inceput ai mei sa ma miroase le spuneam ca nu e adevarat dar nu ma credeau m-am dus odata la matusa mea si eram beata si i-am zis totul au aflat ai mei si acum sunt pedepsita si stau si tanjesc dupa o tigara de ma doare gatul.mai bine nu te apuca sau daca vrei ia-ti parfum si ceva de mancat dar nu guma ca iti vor reprosa:sufla...hmmm mirosi a guma de mestecat ai fumat sa numi spui ca nu e adevarat ca eu stiu sau cel putin asa imi spun mie
bafta

| Sava_Pavel_1993 a răspuns:

Am 16 ani si fumez de la 12, ai mei sunt total impotriva tigarilor, tata fiind un fost fumator inrait, asa ca sunt nevoit sa fumez pe ascuns. nu sunt de acord ca exista "fumat ocazional", fiecare tigara mai cere una si a doua o cere si pe a treia. acum, fiecare alege daca e dispus sa dea atatia bani pe tigari sau nu.