| AndreiAditzu1234 a întrebat:

Regret foarte, foarte mult, trecutul, la școală generală am fost un prost și un handicapat nu vorbeam cu nimeni, mă strambam, făceam tot felul de figuri, nu invatam, ii suparam pe parinti mă certam cu colegii.
Am luat foarte multă bătaie de la colegii de clasă din a 4-a până în a 8-a își băteau joc de mine, mă loveau, mi s-a scos și o porecla și s-a răspândit în toată școala, până și copii de a 5 -a mă strigau și râdeau de mine, in a 8-a am rămas pe vara din cauza depresiei că își băteau joc de mine in fiecare zi și m-am înscris unde am mai prins locuri și acum am 16 ani sunt in a 10-a, m-am "deșteptat", învăț mult mai bine, vorbesc cu colegii, mă înțeleg bine, abia in clasa a 9-a mi-a venit mintea la cap. Dar regret foarte mult trecutul pe care l-am avut, cu ce am gresit, sa ma duca mintea așa, îmi vine să dau cu capul de perete cat de tampit am fost la scoala generala, daca eram acum la generală as fi îndreptat tot, tot ma gândesc des la trecut și regret ce am făcut și nu pot uita de el.

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Conteaza ca acea perioada a trecut si te-a facut mai puternic. Va fi mereu o experienta anterioara, dar acum poti fi mandru ca ai reusit sa treci peste si sa te "trezesti". Nu multi realizeaza ca ce fac e gresit

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai depasit situatia din gimnaziu, asa ca n-ar trebui sa te mai gandesti la asta, n-are nici un rost si iti faci numai rau. Gandeste-te la viitor si tine-te ocupat: inveti pentru scoala, iesi cu prietenii, mai citesti o carte, vezi un film sau serial, mai ales comedie si te vei simti mai bine.

| AndreiAditzu1234 explică (pentru Ioandelasal):

Sa nu mă mai gândesc la gimnaziu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiAditzu1234):

La ce bun sa retraiesti mereu evenimente negative, trebuie sa fii putin masochist s-o faci.

| Katie1356 a răspuns:

Trecutul e trecut, lasa-l in spate si bucura-te de prezent.

| Andreeush a răspuns:

Asta e, trecutul nu îl poți șterge cu buretele.
Bine că ți-ai revenit, că te-ai maturizat.
Nu toată lumea își îndreaptă greșelile.

| SacuiuRobert926 a răspuns:

Dar profesorii ti-au batut joc de tine, n-am nimic cu tine.