| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Ma numesc Lorena Gabriela. Puteti sa-mi ziceti Lori. Am o mare problema si din cauza asta am ajuns sa ma urasc... Sunt foarte geloasa pe verisoarele mele. Lor le zice toata lumea "Vai! Ce frumoasa esti!". Mereu le zice lumea asa. Colegii de clasa, unchii, matusile si chiar si parintii mei! Mie nu mi-a zis nimeni vreodata ca sunt frumoasa in afara de mama mea. Doi baieti la scoala isi bateau joc de mine chiar. Unul a zis "Ce urata este Lori!", iar celalalt a zis "Stiu!" si tot radeau ca prostii. Ma simt oribil, credeti-ma! Ce sa cred? Verisoarele mele sunt frumoase, iar eu nu?

Răspuns Câştigător
| AnyAda a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti in felul asta, toti suntem frumosi in felul nostru, iar cine te place, te place asa cum esti, nu conteaza daca esti scunda sau inalta, bruneta sau blonda, cu ochi albastri sau caprui. Frumusetea vine din interior! Si nu trebuie sa iei in seama rautatile celorlalti, pentru ca in viata fiecaruia dintre noi exista persoana de genul asta. Nu poti multumi pe toata lumea! Fii mai increzatoare in tine si se va vedea acest lucru si in exterior! :*

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă gelozia asta prostească!
Fiecare fată este frumoasă în felul ei, nu lua în seamă cuvintele răutăcioase ale băieților (asta arată ce educație au primit de la părinți de acasă), etc.
Tu să fii sănătoasă.
La mulți ani!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Probabil ele au mai mare grija de imaginea lor fata de tine..nici nu-ti recomand sa te dai cu fond de ten, rimel...dar adevarul e ca aceste''accesorii'' te schimba total.

| ArtisticWorld a răspuns:

Idem Miki280. Nu poti sa schimbi oamenii si parerile lor atat timp cat nu le arati ca esti mai puternica decat pari.

| Gabica a răspuns:

Arata-le ca nu-ti pasa.O sa inceteze.Si chiar daca nu o fac, chiar iti pasa? De ce sa-ti pese?

| WhiteLife a răspuns:

Fiecare e frumos in felul lui.
Daca tie nu ti-a zis nimeni ca esti frumoasa, este probabil fiindca nu esti atat de frumoasa incat sa uimeasca pe cineva. Dar, cu tmpul vei creste si te vei maturiza mai mult, te vei schimba atat fizic, cat si psihic.
Si apoi, nu conteaza atat de mult frumusetea trupeasca a unei persoane, cat conteaza cea sufleteasca. Daca urasti, atunci nu vei mai fii frumoasa la suflet.

| pikaღ a răspuns:

Nu-ti ura verisoarele ca nu este bine, acolo undeva exista cineva si pentru tine crede-ma

| Conner a răspuns:

Ignoranta e solutia happy

| Miki280 a răspuns:

Cred ca iti lipseste putin increderea in tine. Toti suntem frumosi in felul nostru, incearca sa ai mai multa incredere in fortele proprii, fardeaza-te in asa fel incat sa iti pui in evidenta trasaturile frumoase, fa sport, iti recomand asta cu inima deschisa, o sa te simti mult mai bine in pielea ta. Si nu lasa complexele sa te invinga, esti frumoasa!

| TєηιѕιAℓвι explică (pentru Miki280):

Nu pot face sport. Am niste probleme cu inima.

| QueenieFranz a răspuns:

Nu fi trista. Nimeni nu e perfecta.
Chiar daca spun asta tu tot trebuie sa nu te dezcurajezi.

| alepup21 a răspuns:

Lori daca nimeni nu ti-a zis ca esti frumoasa asta nu inseamna ca esti urata.Fiecare persoana este frumoasa in felul ei (fie fizic fie mental fie sufleteste)