| Alexww a întrebat:

"Roaccutane".
Salut, as vrea sa știu și eu pentru cine a folosit ce se întâmpla după terminarea tratamentului cu roaccutane (eu l-am luat 6 luni, 2 luni 3 pastile pe zi și restul 4luni 5 pastile pe zi)
Dacă sunt ceva reacții adverse după ca nu mai iei nici o pastila, dacă apar iar coșuri sau ce ați pățit voi.
Mulțumesc frumos.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Reactiile adverse apar, de regula, in timpul tratamentului, dupa ce il termini nu vor mai aparea. Mie nu mi-a mai aparut acnee. Cate-un cos din cand in cand, dar nimic din ce am avut inainte de tratament. Am luat tratamentul cu raccutane si pentru alte probleme, care, din pacate, au revenit...
Dar acneea nu.

| Alexww explică (pentru aXy99):

Mie de 5 zile de când nu am mai luat nmc au început sa îmi apara iar coșuri debia săptămâna viitoare am programare la dermatolog sa văd ce zice și el și nu înțeleg de ce