| Violente a întrebat:

Bună noapte, TPU! big grin
Aș dori să știu care sunt efectele adverse ale POSTINOR-ului care nu sunt prescrise in prospect (dereglarile hormonale datorita progesteronului sintetic conținut de pastila iar de la aceasta excesie de progesteron apar din ce in ce mai multe simptome si efecte adverse cum ar fi cresterea parului, oboseală, insomnii, menstruația redusa - hipomenoree dar acestea se manifesta in ciclul menstrual urmat după POSTINOR).

Aș dori sa imi raspunda la aceasta intrebare cei care cunosc prieteni/rude care au luat această pastila si ce efecte a avut in acea lună dar NEAPĂRAT cele care au folosit această pastila!
Mulțumesc frumos TPU.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Îți faci multe prea multe probleme, degeaba întrebi despre aceste efecte secundare, fiecare organism este unic și reacționează într-un anumit fel! Dacă următoarea menstruație nu este normală ca și până acum o iei de mână și vă duceți la un ginecolog! Nu e mare lucru și nici cheltuială, poate lua o trimitere de la medicu de familie sau dacă nu vrea așa costă 30 de lei un consult.
Nu te mai stresa că o stresezi și pe ea.
Eu nu te-am întrebat, ce vârstă are ea?

| Violente explică (pentru Azµre):

18 în mai. big grin

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

Mulți înainte, nu te mai stresa atât, că o stresezi și pe ea și nu are rost. Dacă la urmăoarea menstră e vreo problemă te duci cu ea la un medic nu aveși ce pierde.
Multă Sănătate.

| Violente explică (pentru Azµre):

Ok. maine voi face si un test de sarcina, crezi ca este necesar?

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

Fă-l să stai liniștit happy

7 răspunsuri:
| Luchius a răspuns:

Cunosc o persoana care a luat aceasta pastila insa in afara de cateva stari de greata, nimic deosebit.

| Violente explică (pentru Luchius):

Si menstruația urmatoare cum a venit? Redusa cantitativ mai devreme mai tarziu? Cu dureri, fara dureri? Mersi!

| Luchius a răspuns (pentru Violente):

Din cate imi aduc aminte redusa cantitativ mai tarziu. Sper ca ti-am fost de folos