| Moonster a întrebat:

Sall. am primit un mesaj de la un numar unn mesaj in care scria ca am fost extras la sort in urma unei extragerii la sorti. Am sunat si mi-a cerut CNP lui mama si mi-au zis sa cup niste cartele in valoare de 900 lei si sa ma duc la BCR sa scot banii, ce sa fac, vreau sa sun la orange de pe telefonul fix sa vad daca e adevarat,

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Cum sa faci asa ceva? laughing
crezi in vrajelile la aia?
doamne si eu am primit nu stiu cate astfel de mesaje, ca am castigat o masina etc etc.
cum sa dai cnp'ul prin telefon la un necunoscut straight face
putina minte...

| Hirako a răspuns:

Bai oamenilor sunteti toti bolnavi cu capul!? Daca era sa castigi nu trebuia sa platesti nimic, si ai fi primit mesaj de la Orange nu de la un numar, a aratat si la stiri.NU E ADEVARAT, iti vor lua toti banii.

| medgirl a răspuns:

Eu cred ca e escrocherie! Nu merita!

| IHateLuvStorys a răspuns:

Si pe maica mea a sunat-o si a zis ca am castigat 20.000 euro! E o pakaleala...nu cumpara nici o cartela! pooop:*

| ledy_1079 a răspuns:

E smecherie! De ce ar vrea CNP-ul mamei tale thinking