| Deaconu_Alexandru_1999 a întrebat:

Tocmai am primit un mesaj de la Orange, prin care mi se adresează următorul mesaj "Felicitări. Prin urma unei trageri la sorti, ați câștigat un laptop Toshiba și 10.000€. Pentru a va revendica premiul, sunați la nr de telefon 07********."
Vreau sa știu, e ceva teapa sau e real. Va rog sa îmi spuneți.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Te asiguram ca acest mesaj nu este trimis de catre Orange Romania. Vrem sa verificam si noi situatia descrisa de tine. Te rugam sa ne trimiti un mesaj privat, cu numarul tau de telefon si o captura de ecran cu mesajul pe care l-ai primit.
O zi buna,
Orange Helper

| OldSoul a răspuns:

Ce frumos, parca acum 10 ani castigam si eu cateva miliarde de lei la ceva concurs la care nu m-am inscris, ce bucuros am fost, deja imi imaginam cum o sa irosesc acei bani, asta pana mi-am dat seama ca e teapa, aproximativ cateva secunde mai tarziu.

E teapa categoric.
Daca vei suna la acel numar cel mai probabil vei observa ca respectivul iti va cere ceva bani sub diferite pretexte.
Iar daca vei analiza mai bine vei observa ca numarul de pe care a fost trimis mesajul este un numar normal.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E 100% teapa.