| Claudia45 a întrebat:

M a sunat pe fix un numar azi. Am răspuns. Și a zis ca in urma extragerii unui concurs am câștigat un premiu in valoare de 50 de lei și îl pot ridica la un hotel din oraș.
Chestia dubioasa este ca a zis ca îl pot Rodica doar dacă am peste 40 de ani.
Am zis ca nu am și a închis imediat.
Vreau sa menționez ca nu am participat la nimic. Mai ales cu numărul fixului.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai participat la nimic cum sa castigi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fraudă, blochează numărul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este țeapă

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt firme care fac prezentari de diferite marfuri, destinate persoanelor varstnice, deseori in hoteluri sau alte locatii inchiriate.
Produsele lor sunt suplimente alimentare specifice varstnicilor si/sau lenjerii "speciale" de pat, etc.
"Castigul" de 50 lei va consta din reducerea de pret, in caz ca vei cumpara vreun produs de a lor (care costa sute de lei).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Au vrut să îți facă un dar de ziua îndrăgostitilor, ceva de la sex shop, pentru oameni maturi. Dar, dacă nu ai știut minți, ai rămas fără.hee hee

Vezi că din postarea ta reiese că Alex s-a intalnit cu Rodica la hotel.winking

| NLS a răspuns:

Cel mai probabil e ce a zis Bula, se practica din greu si in Germania, si multi batrani cad in plasa.
Pe aici te intreaba direct daca ai peste 50 de ani.

| gabicoo a răspuns:

Pare a fi țeapă!

| Werrich a răspuns:

Acesti indivizi suna la intamplare dupa numerele de telefon gasite pe internet. Isi incearca norocul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am auzit de concursuri organizate la hotel si mai ales anonime.
Stai acasa ca stai bine.

| GouDidodino a răspuns:

Cine e Alex?

| aAlexB a răspuns:

Stai linistita, e teapa!

| AlbertoMadalin17 a răspuns:

Cineva ți-a făcut o farsa la telefon?

| DavidSkyland a răspuns:

Stai acasa