| dany_8792 a întrebat:

Salot TPU!
ma ajutati si pe mine cu 2 texe scurte in care cuvantul trandafir sa fie incadrat in stilul stiintific si beletristic va rog!
la cele mai bune teze dau funda + vot!
multumesc mult!

1 răspuns:
| RyGoLeTa a răspuns:

In stilul stiintific :Trandafirii sunt niste genuri de plante ornamentale din familia Rosaceae, originar din regiunile continentale si subtropicale ale emisferei nordice, cuprinzand 200 de specii de arbusti erecti deseori spinosi.Stilul beletristic:exprima partea artistica imi pare rau dar la asta n-am stiu. sper sa te ajute prima parte.