| DanVEVO a întrebat:

Spuneti-mi va rog vreo doua texte care apartin stilului stiintific si stilului beletristic!

1 răspuns:
| SkyIsMyLimit a răspuns:

Beletristic(ceva gen aventura):Cei trei muschetari si sa zicem Copii capitanului Grant
Stiintific:Cred ca ai vreo revista pe-a casa, gen Terra si ia doua texte doar cu informatii sau de pe wikipedia. ceva cu chestii gen ...grade lat N...Inaltimea celui mai inalt punct(ex o insula)sau orice ..alege doua texte.
De obicei sunt cunoscute textele literare pentru ca ele te impresioneza..nu te impresioneza, sensibilizeaza faptul ca o insula se afla intre atatea grade lat, cel putin pe mine nu ma sensibilizeaza wikipedia, dar ma ajuta si imi imbogateste cultura generala!