| Ovidiuovii00 a întrebat:

Salut, am o nelămurire, sunt într-o relație de 4 ani, am trecut prin bune și rele, după o perioadă a fost chiar frumos, dar mi-a comunicat că nu știe dacă mai vrea să continue, este indecisă. S-a întâmplat chestia asta de două ori, am vrut să o gat dar am văzut pe fața ei că nu voia, sincer nu știu ce înseamnă asta sau ce trebuie să fac.

3 răspunsuri:
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Încerc să te ajut eu. Am nevoie doar să analizez bine ce ai scris și te voi ajuta cu cel mai mare drag cu un sfat. big grin

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Ok, deci, tu pari să fii dezorientat. sad Oare să nu fie o proiecție mentală faptul că ai văzut pe fața ei că ea nu a vrut, de fapt să încheiați? happy S-ar putea să proiectezi lucrurile, să le modelezi și interpretezi așa cum ai vrea tu să fie nu cum sunt ele de fapt în realitate. big grin Acordă timp situației! S-ar putea și să vezi lucrurile corect. Adică dacă de două ori a vrut să rupeți relația și s-a rehotărât să rămână, înseamnă că e instabilă emoțional. Păstrați relația, cât timp e lângă tine. Răspunsul e că atunci când nu va mai vrea, va pleca, fără să se uite în urmă. happy Sper să îți poți gestiona aceste probleme de cuplu. Mult succes! Funda? big grin

| mataestefrumoasa a răspuns:

Big grin