| sergiumd1010 a întrebat:

Salut. Am și eu nevoie de niște sfaturi. Am 21 de ani și prietena mea 22, stam împreună de un an, avem 4 ani jumătate de când suntem împreună și problema e la mine, parca nu mai e ca înainte, adică la ea nu s-a schimbat nimic, mi-a zis multă lume ca nu o sa dureze la nesfârșit iubirea asta și o sa dispară pe parcurs, dar se pare ca a dispărut doar de la mine. La început eram mort după ea, eu am tras de ea sa ne mutam împreună, eu m-am ținut după ea 8 luni de zile, ce-i drept aveam 17 ani, nu știu parca vreau sa ies sa ma distrez, vreau sa fac tot ce făceam înainte și cu ea nu pot. E super geloasa, se supăra tot timpul când plec și o las singura. Parca nu mai simt nimic, stau și ma gândesc dacă ne-am despărți, as suferi o perioada cred, din cauza faptului ca m-am obișnuit cu ea și na, nu se uita asa ușor 4 ani. De multe ori mi-am spus în minte ca am făcut o greșeală și m-am aruncat asa din prima la o relație de asta. Dar îmi e mila de ea, nu știu cum sa-i spun și ce sa-i spun. Și o paranteză, am cunoscut o fata, adică ne cunoșteam de mult, ca suntem vecini. Și de ceva timp ies seara pe afara cu băieții și acea fata ma da deoparte, ne luam în brațe, aseară ne-am sărutat, dar cu o pasiune de nedescris, ne ferim tot timpul sa nu ne vadă nimeni. Mi-a plăcut al naibii acele sărutări, parca ma simțeam altcineva și partea proasta e ca nu ma simt deloc vinovat sau ceva. Nu știu ce sa fac, nu știu cum sa-i zic prietenei mele tot ce simt sau ce nu mai simt, o sa sufere rău de tot. Nu știu, n-am nici o idee. Ajutați-mă cu niște sfaturi va rog din suflet

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu mai esti atras de ea, nu e corect față de ea s-o tii pe loc, sa o minti ca o iubesti si de fapt sa te saruti cu alta. Corect ar fi sa-i spui sincer ceea ce s-a intamplat si ceea ce simti. Si eventual sa va despartiti. Da, o sa sufere, dar va suferi si mai tare cand va afla ca a pierdut atata timp cu o persoana care nu o mai place. Probabil ar mai trebui sa lasi timpul sa treaca, sa te mai matutizezi si sa fii sigur ca chiar iubesti acea fata inainte sa intri intr-o relatie cu ea. Sa te gandesti daca ai vrea sa fii toata viata cu ea, nu doar o perioada de timp.

7 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

"Iubirea asta" nu a fost iubire. Tu voiai doar sex. Toti sunteti imaturi, va grabiti, dar nici nu ascultati sfaturile celor din jur. Vorbeste cu fata. Spune-i ca te-ai saturat de ea.

| Lukasssz a răspuns:

Spune-i in fata ca nu mai vrei, rezolva totul simplu.

| sergiumd1010 explică (pentru Vântulalb):

Ce numai sex, imaginează ți ca nu am mai întreținut nimic de 7 luni de zile, pur și simplu nu mai am nici o satisfacție nimic cu ea

| Meme10Meme a răspuns:

E troll.

| rapandula a răspuns:

Aveam banuieli in ceea ce spuneam insa cu raspunsul asta m-ai facut sigur de ceea ce am spus.

| Furnicuta000 a răspuns:

La 21 de ani nu esti obligat sa stai intr-o relatie serioasa, cu o persoana pe care nu o iubesti, doar din mila sau de teama sa nu o superi pe ea. Oamenii nu apartin nimanui, sunt fiinte individuale, fa ce vrei dar spune-i ce alegere facut pentru ca va fi mai suparata sa stie ca o inseli, mai bine pui punct acum. Poate cine stie, si ea are aceleasi ganduri ca tine

| mgtow a răspuns:

Exact ce ai zis aici spui la om. Sa isi faca viata ei altfel o sa fie mai naspa daca afla ca o inseli. Oferai libertate sa plece nu o tine in puscarie