| anonim_4396 a întrebat:

Bună, e ceva mai ciudat și nu știu dacă am o problema sau nu. Când ma cupelz cu un băiat mi se duce foarte repede farmecul ala și atracția față de el(și la fizic dar și la comportament).

Pana acum am avut 4 relații și la toate a fost la fel, până să fim împreună eram foarte atrasa de el, când afla și urma sa ne punem împreună și mai atrasa, după ce ne punem împreună e o atracție dar ceva mai mica și ultima "etapa" din păcate este ca după puțin timp nu ma mai simt atrasa de el. Acum sunt împreună cu un băiat de 3 luni dar de ceva timp nu ma mai simt atrasa de el cam deloc, știu ca nu trebuie sa conteze doar fizicul asa ca am încercat sa mai stau cu el măcar pentru comportament dar la fizic chiar nu ma mai atrage doar ca mi se pare aiurea sa fiu cu el deși nu ma atrage fizicul lui dar nici comportamentul, ok, sorry pentru asta dar tipul asta e genul ala de baiat "smecher/Bombardier" care se lauda, amenință anumiți băieți, pe scurt e un băiat nesimțit și aseară ne-am certat pentru ca am făcut amândoi niște greșeli și mi-a zis "dacă nu îți place ceva la mine spune-mi direct" și am mințit pentru ca nu vreau sa se supere, adică nici nu puteam sa-i zic direct "nu te mai consider frumos și comportamentul tău ma enervează". Cum îl pot face sa se despartă de mine? Adica intr-un mod subtil prin comportament idk, nu vreau sa ma despart de el pentru ca mi-e mila, niciodată nu mi-a plăcut sa ma despart eu de o anumita persoană și nu știu cum sa fac ca să se despartă el de mine, nu îmi spuneți sa ii zic direct pentru ca nu o sa ii spun, prefer sa își piardă el sentimentele fără sa sufere nimeni (oarecum) decât sa ma despart de el și sa sufere, în seara în care ne-am certat a vorbit cu un prieten de-al nostru și a plâns din cauza mea a ceea ce am făcut și nu am făcut ceva foarte grav, dacă o sa ma despart de el chiar mi-e frica gen sa nu sufere, sa nu se închidă în el și asa mai departe deci va rog, dacă vreți sa îmi ziceți "spune-i direct ca nu mai merge" nu va pierdeți timpul, nu o sa fac asta.

Si mai am o întrebare, am o problema pentru ca îmi pierd atracția asa repede fata de baieti? La început ma simt foarte atrasa de el adica la modul ca simt fluturași în stomac, am încercat sa stau fără sa arat vreun sentiment ca să îmi dau seama dacă îl plac super mult ca să nu mi se ducă atracția dar de fiecare data mi s-a întâmplat asta și din nou, nu doar la fizic ci și la comportament. Dau fundita ^^

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate s-au mișcat lucrurile prea repede și n-ai apucat să-l cunoști cu adevărat

| CostinAlamariu a răspuns:

Iti pierzi atractia pentru ca te cuplezi cu bombardieri si alti idioti.
Incearca sa nu mai intri in nicio relatie si asteapta baiatul potrivit.

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ceilalți nu au fost "smecheri" sau "bombardieri" dar tot s-a dus atracția :/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adică nu pute-am sa ii zic direct.
Ba puteai, că nu murea daca ii zici ce nu îți place la el. Ba chiar poate putea sa se schimbe și să ajungeți la un comun acord. Nu mai minți băieții, daca tot nu vrei sa sufere și tii la el, atunci spune-i. O sa sufere mai tare daca îl împingi pe el sa se despartă de tine, tu practic ne ceri "cum as putea sa îl torturez până ajunge sa se despartă de mine", nu zic că ai intenții rele doamne ferește cu el dar dacă ții la el spune-i, pentru că el oricum simte daca te prefaci și relația scârțâie. Băieții sunt mai logici vor sa fixeze relația, iar daca tu ii spui că totul e okey și relația scârțâie, asta o să-l aducă într-o stare de confuzie, nu îl ajută deloc.

Dacă nu o faci tu, atunci dă-mi mie numărul lui sau Facebook-ul. Sau zii la altcineva sa ii zică.

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am referit sa îl torturez sau sa îl bag într-o stare de confuzie, doar sa fac ceva care sa îl determine sa se despartă de mine, nu știu cum sa explic mai bine, nu ma refer chiar la asta dar nu vreau sa ma despart eu de el și dacă o sa pun pe cineva s-o facă în locul meu o sa ma simt aiurea sad
Am vorbit recent cu el despre cearta de aseara etc și frate, zici ca îmi citește gândurile, mi-a zis "credeam ca aseară o sa te despărți de mine" eu "și eu credeam același lucru" el "nu o sa ma despart niciodată de tine" dar vreau sa se despartă de mine. La început simțeam ca s-a pus cu mine doar ca să nu îmi dea friendzone și pe parcurs au apărut și sentimentele lui față de mine dar nu știu, sincer sunt confuza, uneori ma simt bine în preajma lui dar deseori as vreau sa fiu single...

| scumbagnascar a răspuns:

Cam smecher bombardieru asta a tau happy spune-i direct nu are ce sa-ti faca

| Patriciapatricst123 a răspuns (pentru scumbagnascar):

Nu e ca îmi face ceva, țin la el dar incep sa țin amical nu ca la un iubit, o fi nesimțit și asa dar m-am atașat de el și mi-e mila... Pe tine ce te-ar determina sa te despărți de o fata? Adica ce te deranjează la o fata astfel încât sa te despărți de ea sau nu știu? Hai te rog ajută-mă ^^

| scumbagnascar a răspuns (pentru Patriciapatricst123):

Eu sunt o persoana directa si daca ar fi sa ma despart de o fata i-as spune-o indiferent de ce ar crede ea, daca nu mai esti fericita cu el ce motiv ai avea sa ramai? din mila? daca chiar te deranjeaza comportamentu lui de "bombardier" ia-l cu frumosul si spune-i sa-si schimbe comportamentul, crede-ma cunosc 100 ca el care erau la fel pana si-au luat o bataie de s-au potolit.
cam asta e sfatul meu

| Patriciapatricst123 a răspuns:

Deci ce as putea face ca să se depărta de mine? (fără să-l înșel intenționat sau chestii de genu) și dacă nu aveti idei și tot o țineți cu "desparte-te de el direct" nu va obosiți pls