| madalin552 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, am 15 ani si am 1.58-1.59, mama are 1.57 si tata 1.65, daca are treaba (nu ma pricep) bunicul are cam 1.78 si bunica 1.63, cam cat as putea sa cresc normal tinand cont ca eu consider ca pentru 15 ani sunt scund la 1, 60 aproape si vreau sa precizez ca de pe la 13 ani am inceput sa cresc considerabil/vizual, cum si fe as putea sa sporesc cresterea in inaltime, as vrea macar 1.65, inotul m-ar ajuta?

Răspuns Câştigător
| CosminCD a răspuns:

Da, te ajută! înotul, basketul. Totuși, trebuie să ții cont și de „arborele genealogic". Ține minte că „ceea ce face farmecul unui om este bunătatea lui", nu înălțimea, greutatea sau cultura.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu te ajută înnotul cu nimic, nu ai ce să faci pentru a crește în înălțime.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Ai 15 ani.Eu am aproape 14 si undeva la 1.70.Pana la 18 ani mai cresti sigur.Macar pana la 1.70 trebuie sa ajungi.