| selena_5281 a întrebat:

Am si eu o problema.Am 16 ani si in jur de 1.60.Si problema e ca sunt putin grasuta.Am in jur de 60 de kg.Si as vrea sa slabesc macar 5-6 kg. Dati'mi va rog niste sfaturi, dar care sa fie rapide. Vreau sa slabesc in cel mult o luna. O metoda rapida va rogbig grin

3 răspunsuri:
| Larisa7883 a răspuns:

Cu mult sport, si incearca sa mananci sanatos. Fara sucuri acidulate si fast food. Greful arde grasimile.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Slăbirea rapidă nu este sănătoasă, efectul yoyo și chiar anorexia!
O alimentație săracă în grăsimi și multă mișcare te vor ajuta încet și sigur pentru mai mult timp, sănătos.
La mulți ani!
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

La 16 ani cu 60 de kg chiar nu mi se pare ca ai fi grasatongue, am o prietena care are 12 ani si are 65 de kg deci tu esti chiar slaba as zice pe langa aialaughing insa daca chiar vrei sa slabesti iti dau eu niste ponturi:
-nu manca dupa ora 7
-consuma cat mai putine dulciuri si grasimi
-apuca-te de un sport
cam atat ar trebui sa ajunga pentru o dieta naturalistahappy. Succes!