| iulian352 a întrebat:

Am cam 70 de kilgrame, 1.60 metri inaltime si 15 ani...as vrea sa slabesc si as vrea sa stiu o metoda eficienta si rapida, dar si sanatoasa.Ce exercitii fizice trebuie sa fac si ce regim alimentar trebuie sa tin?

Răspuns Câştigător
| Alexutzz_Alex_1994 a răspuns:

Hei!
Incearca sa faci chestiile astea:
-fa 8 min de abdomene
-10 min de exercitii grupate(Genoflexiuni,flotari,extensi, tractiuni daca poti ).
-sa nu alergi mult fiindca corpul tau se va obisnuii si vei slabi mai greu.
O sa fii si mai slab dar si cu un
abdomen de invidiat.
Cat despre regim:
-las dulciurile, sucurile, cipsurile (toate prostiile astea)
-sa manaici mai putina carne
(eu nu zic sa nu mananci dulciuri, dar nu multe)
Daca vrei sa mai cresti fa asta:
-lasa tigarile (daca fumezi desigur)
-joaca mult baschet volei sau inoata.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Funda?

| iulian352 explică (pentru Alexutzz_Alex_1994):

In acest moment fac si exercitii fizice, nu joc baschet...dar inot...si nu fumez laughing. Multumesc, o sa tin cont de aceste sfaturi

1 răspuns: