| FreshGG400 a întrebat:

Am si eu o problema putin mai complicată. În aprilie m-am cunoscut cu o fata foarte frumoasa pe care eu o placeam de ceva timp. Ne-am cunoscut foarte frumos, în fiecare pauza ma duceam la ea sa o vad, eram înnebunit după ea mereu. Am avut multe momente frumoase împreună.
A urmat vacanta de vara ( amândoi stăteam la țară) iar eu am intrebat-o: " uite, vine vacanta de vara si o sa fie putina distanta intre noi -40 km si nu o sa ne putem vedea mereu ", iar ea mi-a spus " ne vom descurca ". Eu am permis, dar nu puteam mereu sa ma duc la ea pentru ca nu am banii mei, nu e masina mea si nu era mereu dupa mine.
Am avut un anturaj de prieteni, cu doi dintre ei m-am certat. Cand ma înțelegeam cu ei, eu ii mai întrebam pe ei " haide iesim afara cu mașinile ne mai plimbam si daca e mergem la prietena mea", iar ei spuneau "nu frate nu avem ce sa facem acolo". Ok. M-am certat cu ei, doar cu aia doi si deodată se duceau acolo la prietena mea din ce in ce mai des, motivul? Unul din ei o placea. Ok, inteleg, am gresit, trebuia sa ma duc si eu mai des la ea. Ea nu imi spunea niciodată "vezi ca au venit ăștia aici", le spunea lor sa isi închidă locațiile pe snap ca sa nu vad eu si ea începea usor usor sa vorbeasca cu fostul meu prieten cu care m-am certat. Eu am aflat lucrurile astea dupa despărțire. Pe data de 24 august mi-a spus că vrea o pauză, ca nu se mai simte ok. Mi-a spus ca nu se baga cu nimeni si spera ca nici eu. A început scoala si tot vedeam că umbla din ce in ce mai mult cu prietenul ala al meu. Greșeala mea a fost ca dupa despărțire nu am lasat-o in pace, adică o presam sa ne împacăm dar făceam asta ca imi pasa si imi era dor de ea. După ce am aflat lucrurile alea ca ea nu-mi spunea ca ăștia vin la ea pe motivul ca ala o placea si ca vedeam că umbla cu ala m-am enervat si tot asa ii dădeam mesaje. Dar stiti ce mai făcea ea cat eram impreuna? De fiecare dată când plângea sau nu ii convenea ceva nu imi spunea mie, îi spunea lui ala. Nu stiu, ea ce o fi zis " uite asta vine mai des decat iubitul meu" si ii spunea aproape tot lui din relația noastră si tot vorbind s-a creat o conexiune intre ei. Cum se numeste asta? Înșelat cumva? Frate, ce conta distanta dintre noi, ce conta ca ne vedeam mai rar, vorbeam in fiecare zi prin mesaje, pe cameră. Mai erau două săptămâni si începea scoala si ne vedeam in fiecare zi. Acum recent am aflat ca sunt împreună. Deci asta a fost motivul despărțirii. A văzut că aia vin mai des decat mine la ea, ala o placea si au inceput usor usor sa vorbeasca, ea având încredere în el. Eu am aflat lucrurile astea dupa ce ne-am despărțit. Nu-mi spunea niciodată că vorbește cu ala sau ceva. Acum câteva zile mi-a spus "altul străin făcea mai multe decat tine". Cum i-ar fi sunat ei sa vina la mine vreo 5 fete de 3 ori pe saptamana sa ma vada fără ca ea sa afle? Păi se despărțea de mine. Si pentru mine putea sa vina oricine, nu ma interesa pentru ca eu aveam ochi doar pentru ea. Niciodată nu am avut o discuție serioasă cu ea fata in fata, pauza sau despărțirea prin mesaje mi le-a spus. Am asteptat-o odată in fata blocului sa pot vorbi cu ea, dar încerca să mă evite, o întrebam ceva dar nu-mi spunea nimic ca mai apoi sa imi spuna ca asta e comportament de obsedat. A si i-am văzut pe ei doi ținându-se de mână pe la începutul lui septembrie. Nu stiu daca atunci erau împreună pentru ca tuturor le spunea " suntem prieteni buni și ne intelegem ". Acum nu stiu, e schimbată, nu imi mai vorbește frumos. Sunt convins că aia i-au spus lucruri despre mine care nu sunt adevarate si i-a crezut. Mai ales că e iubitul ei acum. Imi spune sa ma uit in oglinda ca eu sunt personajul negativ si sa iau exemplu de la ei. Asta a vazut ca ea ii spune tot, a vazut-o naiva si bleaga si abia astepta sa se desparta de mine. Faza e ca si el cauta anturaj cu ea. Mi-a spus "ce a fost intre mine si el cat am fost impreuna doar eu si el stim." Mi-a spus ca nu o sa se întoarcă la mine chiar dacă se desparte de ala. Am gresit si eu ca veneam rar la ea, dar și ea daca era putin loiala si se astâmpara nu se ajungea aici. Am plâns foarte mult pana sa aflu ca de fapt m-a înșelat si avea ochi pentru altcineva dar încă mi-e dor de ea si as ierta-o dacă s-ar întoarce. Voi ce spuneti? O sa se întoarcă? Adica eu vreau ca ea să-si dea seama si sa realizeze ce a făcut. Am avut toata increderea in ea, n-am mintit-o, n-am înșelat-o niciodată. Sper ca ati inteles ce am scris, iar dacă nu, ma puteti întreba orice.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ok. inteleg, am gresit, trebuia sa ma duc si eu mai des la ea." - > fraza asta nu isi are locul.
Deci daca povestea reala e exact cum o spui tu, si nu ascunzi nimic, nu ai gresit oarecum, ideea e ca trebuia sa te inteleaga ca, chiar daca iti doresti sa mergi, nu ai mereu posibilitatea. S-a vazut ca ai incercat, pentru ca te rugai de prietenii tai sa te duca, si te-ai si certat cu ei pentru ca nu voiau sa mearga. Insa crede-ma, daca ai sentimente sincere, nu conteaza ca nu va vedeti 2 saptamani, iar apoi va vedeti zilnic, nu trebuie sa dispara sentimentele pentru chestia asta. Din contra, trebuia sa simtiti mai mult nevoia unul de celalalt.
Din ce spui, pare o copila, o fata imatura si probabil ca si cu prietenul tau va face la fel.
Sau e posibila varianta ca ei sa ii fi spus minciuni despre tine, dar cu toate astea, ea nu trebuia sa le creada, ea trebuia sa vorbeasca cu tine. S-a mai si ascuns, sa nu stii ca au venit la ea.
Genul de fata ce nu poate fi doar cu un singur baiat, ce sa zic.
Sau poate ai suparat-o tu foarte tare cu ceva si asta a determinat-o sa faca asta. Dar oricum, si daca ar fi fost asa, nu trebuia sa ajunga sa insele, trebuia sa comunice cu tine.
Cum ar fi sa ai o relatie de 1-2 ani si la fiecare cearta, fiecare sa mergeti in brate la altul/ alta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ok iti vad punctul de vedere si e normal sa fii suparat ca ti s-a tradat increderea,ea are cea mai mare parte de vina aici dar nu-i sfarsitul vietii tale daca nu mai esti cu ea,nu merita sa suferi, o fi avut prea multe asteptari de la tine, poate si tu ai facut niste greseli, nu-i nimic! poti sa inveti din relatia asta si la urmatoarea sa ai grija sa nu repeti aceleasi greseli si sa iti alegi prietena cu mai mult discernamant!
Nu ai de ce sa pui la suflet, relatiile la distanta nu merg, cel mai bine era sa pui capat relatiei mai demult.
Oricum mediteaza mai mult asupra subiectului asta vezi ce ai facut gresit si ai grija sa nu se mai repete!

| Sofer a răspuns:

Daca te vedeai cu ea o data la saptamana cat erati la distanta nu era problema. Problema ca a venit baiatul ala mai smecher mai bad boy ca sa zic asa de ti-a suflato. Din pacate asta le cucereste pe femei in ziua de azi. acesti baieti rai. Poate se va intoarce sau nu. Mergi mai departe si cunoaste alta fata.

| FreshGG400 explică:

Am uitat sa spun. In perioada vacanței ne mai vedeam in oras, mai dormea la mine, am fost la un majorat împreună, a fost in vacanta cu mine si părinții mei. Mai erau două săptămâni și începea scoala.si ne vedeam zilnic