| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Anul trecut in vara, m-am reintalnit cu un vechi amic! Era schimbat total, mai inalt, mai frumos etc. Am inceput sa vorbim tot felul de masaje sweet, ne-am sarutat, dar nu am fost impreuna! El a vrut sa fie cu alta fata, iar eu nu am zis nimic, nu imi placea asa de tare de el! Peste un timp... prin februarie a inceput din nou! Se dadea la mine, ma saruta si imi trimitea mesaje din nou! Nu am zis nimic, pentru ca incepea sa-mi placa de el cu adevarat! Dar la fel mi-a facut si de aceasta data! A zis ceva de genul ca nu putem fi impreuna si chestii! Nu m-a durut prea tare am plans ceva timp, dar incepea sa-mi cam treaca! Dar intr-o seara pe banca alaturi de prietenele mele m-a sarutat din nou! I-am dat o plama si am plecat! Spre seara ma suna prietena mea si imi spune ca ma place! OK, nu o credeam! Dupa 2 minute primesc un mesaj de la el in care imi spunea, ca atunci cand e cu mine ii bate inima si ii place de mine! O verisoara mi-a spus sa-i mai dau o sansa! Asta am facut! Credeam ca intre noi se leaga ceva pana cand am aflat ca-i place si de una dintre prietenele mele si ca cica nu putea alege! Asa ca amandoua am luptat pentru el si era cat pe ci sa rupem o prietenie! Ne-a lasat cu ochii in soare spunandu-ne ca cica gata doar PRIETENI! In acea seara eu am facut o criza! Am inceput sa plang si nu ma mai puteam opri, tremuram, imi era rau, ma durea capul etc. El isi facea griji pentru mine! Dupa mai multe saptamani, pe ea nu o lasa in pace[ pe prietena mea], m-am simtit aiurea! Ea il placea si eu il iubeam! Plangeam in fiecare noapte si atunci cand ii vedeam impreuna imi venea sa mor! Dupa a inceput si la mine, iar eu i-am zis intr-na mesaj ca sa ma lase in pace si chestii! A doua zi ma lua in brate, ma intreba daca ma sunt suparata pe el, si ma saruta! Recunosc ca imi cam placea! Acum cateva zile cele doua prietene au dormit la mine! ca un test de sinceritate eu si prietena mea am citit mesaje una alteia. Eu am vazut un mesaj ceva despre mine si m-am suparat! I-am trimis alt lui mesaj in care sa ma lase in pace,. Si ea la fel ia trimis lui! Dimineata mie mi-a spus ca tine la mine si ca stie ca toate acele lucruri imi sunt bagate in cap de ea! Ei doi insa s-au certat! Si imi spune ca la mine tine cel mai mult si ca si-a dat seama ca sunt singura fata care il iubeste! Eu am inceput sa plang si el imi trimite mesajul " Daca ma iubesti si stiu asta nu mai plange te rog!" Cu toate astea mi-a spus ca nu putem fi impreuna! Am acceptat! Acum ma cam lasa in pace! Insa eu tin la el si il iubesc si plang pentru el! Nu stiu cum sa mi-l scot din cap si din inima! Va rog ajutati-ma! Fara comentarii urate si jicnitoare! Nu am nevoie de asa ceva!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce baiat destept....Nici macar nu e interesat sa fie cu tine si tu i-ai oferit inima ta,nopti nedormite si fete ude de perna!
De ce,draga mea? Asa putin te iubesti pe tine?
Tii cu tot dinadinsul sa fii nefericita?
Tu nu vezi ca el se joaca de-a dragostea?
E incantat de succesul pe care il are la fete,a intrat in trupa ta de prietene si cunostinte si face ravagii!
Tu nu insemni mare lucru pentru el,il maguleste marea ta dragoste pentru el,dar nu e capabil de un sentiment serios!
Asa ca,fa-ti favoarea sa te dezintoxici de acest mic santajist sentimental,trateaza-l cu indiferenta completa,impune-ti sa nu-i mai dai nici o atentie,dar nici una(!) si vei vedea ca lucrurile se vor schimba!
Se va nelinisti ca i se risipeste "haremul",ca isi pierde farmecul si succesul la fete si,posibil,sa ajunga sa alerge el dupa tine.
Dar,te rog sa ma crezi,nu merita sa-i mai oferi nici o miime de sansa!
Cauta un baiat linistit,serios,matur, capabil sa isi ofere intreaga inima doar TIE! Pentru ca ai toate atributele si toate drepturile sa fii singura stapana in inima unui baiat!
Lupta cu tine si iubeste-ti inima si linistea, mai mult decat orice altceva!
Nu uita ca cea mai importanta persoana din viata ta, in primul rand, este persoana ta!happy

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zizzou a răspuns:

Ciudata poveste. Daca tii la el arata-i ca iti pasa. Du-te la el, vorbiti, incearca de data aceasta sa faci tu primul pas. Fii cat mai "fina" cu el.
Daca vrei sa scapi de el, sau de acel gand atunci draga mea... asta depinde de tine. Noi nu avem antidot pentru inima si suflet, noi avem doar un mic sfat si putin sprijin. Incearca sa te bucuri de viata si gandeste-te ca el e unul din 25 milioane. Stiu cum e sa ramai cu acel gand. E foarte ciudat. Nu poti scapa de asta asa de usor dar cu timpul nu o sa mai plangi, dar in schimb iti vei aminti ce s-a intamplat

| neutrino a răspuns:

Te va sicana pana ii cedezi. Se pare ca e un bun vanator.

| EUBMV89 a răspuns:

Gandeste-te ca o viata langa o persoana asa ar fi un calvar, ai fi tot timpul trista si cu lacrimi pe obraz. Un baiat asa nu iti merita lacrimile, nu merita nici macar sa simti ceva pentru el. Sfatul meu este sa il eviti, chiar daca te doare cel mai bine ar fi sa termini definitiv cu situatia asta. Mai bine sa plangi si sa te doara acum decat sa o faci dupa ce ai pierdut cativa ani din viata ta cu el si sa iti dai seama ca pur si simplu numai ai suferit si nu ai disfrutat de viata. Crede-ma nu se merita.

| EUBMV89 a răspuns:

Timpul pierdut nu il vei mai putea recupera niciodata.

| andr33utza12 a răspuns:

Incearca sa il uiti nu vad alta solutie... odata ce iti spune ca nu puteti fi impreuna clar si incearca sa nu te mai lasi amagita de el (daca vrei sa vb mai multe id meu: nandreea34) :*

| kaynn a răspuns:

Singuru mod de a uita pe cineva este sa iei tu o hotarare in privinta asta sa zici NU si din momentu ala o sa dispara, data viitoare cand mai intalnesti un baiat incearca sa il testezi nu o data de mii de ori daca e posibil pana sti sigur ca merita sa fi cu el sau nu.