| Razvanel231 a întrebat:

Salut, as vrea sa invat si eu niste informatica. mai precis ( sa creez programe) dau funda pentru cine ma ajuta cel mai bine big grin

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Ca sa creezi programe trebuie sa cunosti un limbaj de programare. In functie de destinatia programelor alegi limbajul potrivit. Poti sa incepi cu Visual C, gasesti manuale si tutoriale online cate vrei. Daca te intereseaza programe pentru internet, potrivit ar fi sa cunosti HTML si Python. De asemeni si pentru astea gasesti detalii amanuntite online. Nu iti face iluzii ca inveti sa faci programe intr-o zi. Daca vrei mai multe detalii poti sa-mi dai mesaj privat. Succes!

1 răspuns: