| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.Cate kilograme i s-ar potrivi unui băiat de 12 ani cu înălțimea de 1.70? O spun cu Rușine dar am 70

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poti face sport tip alergat si din astea, nu te afecteaza cu absolut nimic, singura problema ar fi eventual daca ai lucra cu greutati mari ca asta iti poate afecta cresterea in inaltime si dezvoltarea, dar in rest sportul e mai mult decat bine venit, dar sa nu te infometezi! Poti evita alimentele nesanatoase tip fast-food, patiserie, prajeli, dulciuri etc. dar in niciun caz sa nu te infometezi la varsta asta ca esti in crestere si te poate afecta.

12 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

50? 40? Ceva gen

| Csander a răspuns:

Intre 60 si 65, deci nu esti departe si nu este o rusine deloc.
Ai 1.70, nu esti deloc scund, e normal.

| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani si 1.70m ar trebui sa ai intre 55 si max 60kg.

| wpetterssone a răspuns:

66 până la 68 de kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fix 70

| Adry05 a răspuns:

Daca tu esti in poza n-ai nevoie sa slabesti sau altceva.

| Andreeush a răspuns:

Greutatea ideală în cazul tău este 60kg.
Nu trebuie să îți fie rusine, pe viitor cand vei fi mai mare poți să mergi la sală, sau să practici ori ce sport vrei tu.

| Plato a răspuns:

E perfect

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Andreeush):

13-14 ani este vârsta in care pot merge la sala? Alergat? Sport? Nu prea vreau greutăți dar pot ridica 6kg intr-o mâna, cred ca e ok

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Adry05):

Poza veche de 2 ani scuze

| Andreeush a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Ești prea mic la varsta asta. Dupa 16 ani.