| Diabloex a întrebat:

Salut.
Dacă chiria este 1000 lei și sunt 2 persoane, se plătește 1000 lei per persoana? Adică 2000 sau 1000 lei?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiria se plateste pe locuinta. Puteti sta si 100, chiria e la fel.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este așa

- chiria 1000 lei DAR locuiește doar 1 persoană conform contractului de închiriere sau cum s-a înțeles chiriașul cu proprietarul

- chiria 1000 lei plătită de 2 chiriași și 1 stă în sufragerie și celălalt în dormitor și fiecare plătește câte 500 lei

Se numește - la comun

ATENȚIE - NU se fac 4 inși în 2 camere și să fie chiria tot 1000 lei.

Adică închiriază 2 băieți câte o cameră și își aduc prietenele să locuiască cu ei ca să NU mai plătească ele chirie în altă parte.

Sunt trecute CLAUZE DE REZILIERE în 24 de ore FĂRĂ executor în contractul de închiriere DACĂ din 2 chiriași se fac 4 sau 5.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este 1000 se plătește 1000.